Gwiazda betlejemska na Boże Narodzenie. Jak dbać o poinsecję?

Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska, stała się już jedną z obowiązkowych dekoracji w okresie Bożego Narodzenia. Ta piękna roślina dostępna jest w wielu kolorach, od białego po głęboką czerwień. Poinsecja może zdobić nasze mieszkania i biura nie tylko w grudniu. Wystarczy przestrzegać kilku zasad pielęgnacji, a gwiazda betlejemska będzie cieszyć nasze oczy aż do wiosny.

Poinsecja. Jak dbać o gwiazdę betlejemską

Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

Kupując gwiazdę betlejemską należy zwrócić uwagę na ogólna kondycję rośliny – liście powinny być sprężyste, bez uszkodzeń, a ziemia w doniczce wilgotna, ale nie bardzo mokra. Na szczycie pędów, wśród wybarwionych liści, powinny znajdować się małe, żółte kwiaty – ich obecność świadczy o świeżości rośliny.

Pielęgnacja poinsecji w domu nie jest trudna. Podstawowa zasada polega na nie przesuszaniu i nie zalewaniu bryły korzeniowej. Zbyt obfite podlewanie może doprowadzić do gnicia korzeni. Roślina nie lubi także przeciągów. Doniczka powinna stać w jasnym i ciepłym miejscu.

Jeśli roślina dobrze poczuje się w naszym mieszkaniu, jej pięknie wybarwionymi liśćmi będziemy cieszyć się aż do wiosny.

Napisz, co o tym myślisz?