Na co zwrócić uwagę

5 cech, które powinien mieć proszek idealny

Istnieje wiele powodów, dla których warto zastanowić się nad wyborem proszku do prania. Posiadanie kilku środków piorących przeznaczonych do różnorodnych zadań jest nieopłacalne i zajmuje dużo miejsca. Skład używanych przez nas środków piorących wpływa na zdrowie domowników, utrzymanie jakości tkanin czy też środowisko. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając wielofunkcyjny proszek do prania.

1. Dezynfekujące właściwości

Dokładna dezynfekcja tkanin często wymaga specyficznych warunków – tak, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń, a dodatkowo zlikwidować grzyby, bakterie czy roztocza kurzu. Wiele proszków do prania umożliwia jedynie dezynfekcję termiczną, czyli usunięcie zanieczyszczeń w 90 stopniach Celsjusza. Wysoka temperatura negatywnie wpływa na prane tkaniny przyspieszając ich niszczenie, dlatego warto poszukać proszku dezynfekującego w temperaturze zwykłego prania. Dobrym przykładem mogą być tu środki piorące firmy Mr. ZIGGI, które w pełni dezynfekują tkaniny już w 40 stopniach Celsjusza. Zalecamy również zwrócić uwagę, czy wybierany przez nas proszek był badany laboratoryjnie i jest poświadczony zaawansowanymi testami – potwierdzają one skuteczność działania dezynfekującego i bezpieczeństwo produktu. 

Proszek do prania - dlaczego warto go kupić

2. Hipoalergiczność

Oprócz wpływu na jakość pranych tkanin, proszki do prania mogą także oddziaływać na kondycję skóry i zdrowie. Szczególnie istotne jest to dla osób cierpiących z powodu alergii, tych posiadających niezwykle wrażliwą cerę czy też dzieci. Lepiej unikać dodatkowych substancji odpowiadających za zapach produktu, ponieważ właśnie one często odpowiedzialne są za podrażnienia dróg oddechowych i uczulenia. Skład wybieranego produktu powinien być prosty, bezpieczny i oparty na łagodnych, niepodrażniających substancjach. 

3. Zminimalizowany wpływ na środowisko

Troska o planetę i ekosystem, w którym funkcjonujemy, staje się coraz powszechniejsza. Zalecamy wybór środków, które nie będą szkodzić środowisku oraz takie, których opakowanie nadaje się do recyklingu. Stosowanie przez producentów substancji jak fosforany i zeolity zmiękcza wodę podczas prania, jednak w skutkach jest wyjątkowo szkodliwe: zanieczyszcza zbiorniki wodne osiadając na ich dnie. Warto wybierać środki piorące wolne od groźnych składników.  Dobrym przykładem mogą być proszki Mr. ZIGGI – mają rozpuszczalny w wodzie skład, pochodzące z odzysku opakowanie, a ich produkcja odbywa się dzięki metodom oszczędzającym prąd. 

Segregacja prania przed włożeniem do pralki
Segregacja prania przed włożeniem do pralki

4. Pranie nawet najbardziej wymagających tkanin

Znamy strach przed wypraniem ulubionej koszuli, która jest uszyta z materiału wysokiej jakości i przez to bardzo delikatna. Idealny proszek do prania nie powinien takiej koszuli w żaden sposób uszkodzić. Jedwab, wełna, kaszmir i inne wysokiej jakości tkaniny wymagają wyjątkowej troski, dlatego warto znaleźć produkt łączący w sobie skuteczne składniki czyszczące oraz delikatne substancje chroniące. Podobnej dbałości wymaga odzież sportowa – istotne jest pozbycie się potu i bakterii, ale też pranie jej w niskiej temperaturze. Dobry jakościowo proszek poradzi sobie z pozbyciem się wszelkich plam i zabrudzeń nie naruszając tym samym włókien tkaniny. 

Dozowanie proszku do prania
Dozowanie proszku do prania

5. Efektywność i wydajność 

Wydajność proszku do prania jest zależna od stosowanej marki, gdyż każdy producent określa skuteczną ilość środka przeznaczoną na jedno pranie. Zwracając uwagę na skoncentrowaną formułę wybieranego przez nas produktu mamy gwarancję, że do zrobienia prania nie będzie potrzebna duża ilość produktu i opakowanie wystarczy na dłużej. Dobre środki piorące mogą być drogie, dlatego jest to wyjątkowo istotne: oszczędzamy pieniądze oraz czas potrzebny na zakupy. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *