5 domowych sposobów na pryszcze

Jeżeli masz problem z wypryskami ta porada jest właśnie dla ciebie. Przedstawiamy proste sposoby na usunięcie szpecących pryszczy. To naturalne metody, dzięki którym zapobiegniesz dalszemu pojawianiu się pryszczy na skórze. Zacznij walczyć z trądzikiem i krostkami!

pryszcze-acne-1606765_1920

Maseczka z miodu i olejku z drzewa herbacianego

W miseczce wymieszaj łyżeczkę miodu oraz kilkanaście kropli olejku z drzewa herbacianego. Gotową miksturę nałóż na umytą twarz (miejsca z wypryskami) i trzymaj kilka minut, następnie umyj skórę ciepłą wodą.

Maseczka z miodu i cynamonu.

W miseczce zmieszaj płynny miód i cynamon, aż uzyskasz klejącą pastę. Następnie nałóż taką miksturę na twarz, zostaw na co najmniej 1 godz. i spłucz ciepłą. Zabieg ten powtórz kilkukrotnie.

Okłady z kostek lodu

Lód jest często stosowany jako szybki sposób na pozbycie się pryszczy. Trzeba zawinąć kostkę lodu w bawełnianą chusteczkę i przyłożyć do pryszcza na około pół minuty. Aby zmniejszyć stan zapalny trzeba powtarzać okłady kilka razy w ciągu dnia. Jest to skuteczna metoda na zmniejszenie pryszczy, trzeba jednak uważać przy pękających naczynkach.

Biała pasta do zębów

Biała pasta do zębów (nie żel) jest bardzo znanym domowym środkiem na pryszcze. Przed snem posmaruj wypryski pastą, a rano umyj dokładnie twarz ciepłą wodą. Pryszcze będą wyraźnie mniejsze! Pastę można także stosować w ciągu dnia – pasta do zębów powinna pozostać na pryszczu przynajmniej pół godziny.

Sok z cytryny

Przed snem posmaruj wypryski naturalnym sokiem z cytryny. Stosowanie soku z cytryny na zainfekowane miejsca jest jednym z łatwiejszych sposobów na pozbycie się pryszczy

Ten artykuł znaleziono w Google m.in. przez frazy:

  • Jak zlikwidować pryszcze
  • Co robić na trądzik
  • Domowe metody na wypryski
  • Jak pozbyć się pryszczy
  • Co zrobić na pryszcze na twarzy
  • Jak zlikwidować krosty

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.