5 najważniejszych weselnych trendów w roku 2017

Każdy sezon ślubny niesie ze sobą nowe trendy. W bieżącym 2017 roku również możemy zauważyć pewne zmiany. Niektóre z nich zapoczątkowane we wcześniejszych latach, stały się czymś pożądanym dopiero obecnie. Inne mające swe podstawy u wcześniejszych pomysłów, zostały unowocześnione i okrzyknięte mianem trendów weselnych 2017 roku.

Zmiany w stylistyce ślubnej mają tendencję do powrotów. Niektóre dekoracje nawiązują do korzeni państwa młodych, inne swym tematem przewodnim czynią coś, co oni lubią lub kochają. Jedno jest pewne, każdy chce, aby oprawa jego uroczystości była wyjątkowa. Najważniejsze, aby jak w poprzednich latach unikać powtarzalności.

Tło za para młodą

Jest to przełomowe miejsce. Dotychczas jasne, jedynie podświetlone. W chwili obecnej jest wolną przestrzenią, na której można stworzyć swego rodzaju arcydzieło. Zdarza się, że zostaje całkowicie zakryte sztucznymi lub żywymi kwiatami. Najmodniejsze są kompozycje kaskadowe lub zwisające wzdłuż wstęgi. Zdarzają się również dekoracje wykonane z owoców. Powstałe tło może być gładkie lub różnokolorowe. Poszczególne elementy mogą tworzyć inicjały albo wzory. Wszystko zależy od stylistyki i upodobań państwa młodych.

Biżuteria panny młodej

W bieżącym roku możemy zauważyć zmianę w zakresie akcesoriów ozdobnych do włosów panny młodej. Kiedyś były to wianki, potem przez długi czas stroiki kwiatowe. Obecnie najmodniejsza jest biżuteria wpinana we włosy. Może to być ozdobna przepaska sztywna lub miękka, zazwyczaj srebrna z cyrkoniami, grzebyki lub spinki. Najważniejsze, aby były delikatne. Najmodniejsze są te upięcia, z ozdobami znajdującymi się z tyłu głowy.

Suknie ślubne z falbanami

Pomimo tego, że suknie te są trudne w doborze do sylwetki, to warto je wziąć pod uwagę, wybierając kreację ślubną. Suknie te są bardzo efektowne i świetnie się prezentują zarówno na zdjęciach, jak i w tańcu. Falbany w sukniach ślubnych były popularne w latach 70-tych. Wtedy jednak suknie posiadały zakrytą górę. W tej chwili falbana stała się najważniejszą częścią sukni, z uwagi na skromną jej górną część.

Dekoracje stołów

Wciąż najmodniejsze są białe obrusy. Zmiany nastąpiły jednak w kwestii dodatków i dekoracji. Naczynia nie muszą być białe. Najmodniejsze są złote, miedziane i srebrne. Jeśli chodzi o ozdoby kwiatowe na stołach, to odchodzi się od klasycznego różu. Jego rolę przejmuje naturalna zieleń z białymi kwiatami. Wazony z kolei powinny być neutralne, najlepiej szklane i przede wszystkim wysokie. 2017 rok wprowadził również zmiany w zakresie dekoracji krzeseł. Odchodzi się od ich tradycyjnego nakrywania a tym bardziej od przewiązywania kokardami. O wiele lepiej wyglądają krzesła odkryte, ale za to w ciekawym kolorze lub o niebagatelnym wzornictwie.

Elementy oświetleniowe

Rok 2017 świeci o wiele mocniej niż lata poprzednie. Dzięki temu dekoracje zewnętrzne żyją własnym życiem przez całą noc, a nie tak jak wcześniej 2-3 godziny. Zabawa światłem polega na wieszaniu girland na suficie, stole państwa młodych lub za nimi. Podświetlone mogą zostać również duże litery (pierwsze litery imion), którymi młodzi zazwyczaj dekorują salę lub plac przed nią. Istnieje również możliwość wypożyczenia jakiegoś dowolnego napisu, oczywiście w wersji podświetlonej. Daje się zauważyć, że tradycyjne świeczki rozstawiane na stołach zostaną wkrótce zastąpione innego rodzaju świecącą dekoracją.

Rok 2017 nawiązuje w dużej mierze do romantycznego, sielskiego klimatu. Odchodzi od ponadczasowej klasyki i podąża w kierunku kontrolowanego nieładu. Daje się zauważyć dążenie do tradycji, natury oraz nowoczesnych dodatków.

Opracowanie: Piekarnia Tysia

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.