Te rośliny odstraszają komary! 5 roślin, których nie lubią uciążliwe owady

Te rośliny odstraszają komary! Poznaj pięć pachnących roślin, które w naturalny sposób odstraszają te natarczywe owady. Wystarczy posadzić je w ogrodzie lub na balkonie by spokojnie cieszyć się wypoczynkiem w ciepłe wieczory!

Powiedz STOP komarom! Te rośliny odstraszają komary!

Te rośliny odstraszają komary!

Kocimiętka

Popularna kocimiętka to roślina, która idealnie odstrasza komary. Wystarczy posadzić ją w ogródku i mamy spokój z bzyczącymi szkodnikami – działa także na muchy domowe i karaczany! Niestety jej liście zawierają nepetalakton, będący prawdopodobnie kocim feromonem. W związku z tym koty często tarzają się w liściach kocimiętki.

Macierzanka cytrynowa, tymianek cytrynowy

Według naukowców z University of Guelph w Ontario, natarcie skóry suszonymi liśćmi macierzanki cytrynowej o 62% zmniejsza ryzyko ukąszenia przez komary. Macierzaka cytrynowa to popularna przyprawa, w kuchni nazywana także tymiankiem cytrynowym.

Bazylia

Bazylia to nie tylko popularna przyprawa, ale także roślina ozdobna. Wystarczy posadzić ją w ogrodzie lub w doniczce i zapewnić sobie świeże zioła do sałatek i włoskich dań, a równocześnie spokój od komarów.

Lawenda

Lawenda od wieków znana jest ze swego niezwykłego zapachu i właściwości odstraszania owadów – nie tylko komarów ale także moli odzieżowych. Aromat tej rośliny ma także działanie uspokajające i odstresowujące. Ziele lawendy w ogrodzie lub doniczce to nie tylko piękny zapach ale także dekoracja.

Rozmaryn

Rozmaryn – ta roślina odstrasza komary

Rozmaryn uprawiano ją już w starożytnym Rzymie, Egipcie i Grecji. Roślina ma rozliczne działania lecznicze, a w kuchni stosowana jest jako przyprawa do mięs. Ze względu na charakterystyczny zapach nazywano go „świeżym powiewem morza”. Aromat tej rośliny świetnie odstrasza komary!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • Lawenda na komary
  • Jak odstraszyć komary
  • Domowe metody na komary
  • Naturalny sposób na komary

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.