Smartfon umożliwia sterowanie sprzętem RTV i AGD

AGD i RTV sterowane smartfonem? Tak, to możliwe!

Obsługa sprzętu AGD i RTV jest bardzo intuicyjna, nawet dzieci dają radę. Coraz więcej urządzeń można obsłużyć za pomocą pilota. A gdyby tak wykorzystać do tego celu smartfon?

Smart urządzenia w naszych domach

Technologia przyszłości czy rzeczywistość? Raczej to drugie. Coraz rzadziej musimy wstawać z kanapy, by coś uruchomić lub zatrzymać. Wystarczy mieć pod ręką smartfon, a z tym praktycznie się nie rozstajemy. Mało kto ma tyle silnej woli, by po pracy wyłączyć telefon, odciąć się od internetu i prowadzić analogowe życie.

Smartfon to nie tylko rozrywka, ale i obsługa domowych urządzeń. Wystarczy do tego celu aplikacja lub aplikacje. Wszystko zależy od tego, czy mamy skonfigurowany tzw. inteligentny dom, czy też każdy sprzęt obsługujemy osobno. Czy warto? Na pewno tak. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość „wydawania poleceń”, gdy jesteśmy daleko od domu.

Jakie sprzęty można obsłużyć smartfonem?

Lista jest coraz dłuższa i stale pojawiają się nowe pozycje. Do najpopularniejszych rozwiązań należy sparowanie telefonu z telewizorem. Dzięki temu można nie tylko przełączać programy, ale też używać wyszukiwania głosowego w telewizorach z funkcją smart, udostępniać galerie zdjęć, odczytywać maile na telewizorze itp.

A z rzeczy bardziej przyziemnych? Nie lubimy wstawać rano, jeszcze mniej przyjemne jest nastawianie ekspresu do kawy. A gdyby tak wlać do niego wieczorem wody, nasypać kawy, a rano po przebudzeniu kliknąć odpowiednie polecenie w telefonie? Tak, to jest możliwe! Kiedy kawa będzie gotowa, zostaniemy o tym poinformowani sygnałem dźwiękowym.

Pralka sparowana ze smartfonem? Jak najbardziej. Multicooker? A czemu nie? To ostatnie jest bardzo praktyczne. Wychodząc z pracy, ustawiamy gotowanie lub odgrzewanie przygotowanych wcześniej produktów. Wracamy do domu i niemal z marszu serwujemy sobie ciepły posiłek.

Gdzie kupić smart AGD i RTV?

Tam, gdzie wszystkie inne urządzenia, bo technologia przyszłości jest na wyciągnięcie ręki. Inteligentnych urządzeń można szukać w sklepach stacjonarnych, internetowych lub na platformie Allegro. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie polecane ze względu na bardzo duży wybór sprzętu AGD i RTV (Allegro skupia wielu sprzedawców) oraz opcję darmowej dostawy. Platforma Allegro umożliwia też dokonywanie zakupów w systemie ratalnym.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *