Album ślubny, tak jak ślub, powinien być wyjątkowy

Pomimo rozwoju technologii i cyfryzacji, w dalszym ciągu jedną z najbardziej pożądanych pamiątek z uroczystości zaślubin jest album ze zdjęciami.

Pojawić się w nim muszą obowiązkowo zdjęcia zarówno ze składania przez nowożeńców przysięgi ślubnej, jak i z imprezy weselnej czy też z pleneru ślubnego. Koszt usługi zależy w dużej mierze od renomy fotografa na wesele ale także od tego w jakiej formie mają zostać oddane młodym zdjęcia. Jakie są najbardziej popularne rodzaje albumów ślubnych?

Materiał na płycie CD

Jest to najprostsze, a zarazem najtańsze rozwiązanie. Osoba wykonująca zdjęcia obrabia je w specjalnym programie graficznym, a następnie nagrywa na płytę. Problem może jednak pojawić się wówczas, gdy wraz z upływem czasu płyta ze zdjęciami ślubnymi ulegnie uszkodzeniu i zapisany na niej materiał nie będzie się nadawał do odczytu. Jest także jeszcze jeden minus takiego rozwiązania – za każdym razem, gdy chce się obejrzeć pamiątkowe zdjęcia z uroczystości zaślubin trzeba mieć pod ręką komputer, co może być szczególnie problematyczne w przypadku odwiedzin u osób starszych.

Zdjęcia w tradycyjnym albumie z przegródkami

Kolejna opcja to wybór tradycyjnych albumów ślubnych z foliowymi przegródkami. Takie rozwiązanie ma kilka plusów. Po pierwsze, jest stosunkowo tanie. Albumy mieszczące kilkadziesiąt zdjęć w obwolucie z motywem ślubnym można na wyprzedażach w supermarketach kupić już za kilkanaście złotych. Drugi plus jest taki, że zdjęcia można dowolnie przemieniać – dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią monotonii. Na tym jednak kończą się pozytywne strony takich albumów. Zwykle nie grzeszą one estetyką, ich trwałość również zostawia bardzo wiele do życzenia. O wiele lepszym pomysłem na trawą pamiątkę ze ślubu będzie album na zdjęcia w skórzanej oprawie.

Ręcznie robione albumy na zdjęcia ze ślubu

Zamawiając ręcznie wykonany album na zdjęcia ze ślubu trzeba się liczyć z dodatkowym i to całkiem nie małym wydatkiem. Takie rozwiązanie to koszt dodatkowych przynajmniej stu złotych. Ostateczna cena albumu będzie zależała między innymi od jego grubości, a także rodzaju materiałów, które zostały użyte podczas jego wykonywania. Wydatek ten to jednak z pewnością nie będą pieniądze wyrzucone w błoto. Taka pamiątka przetrwa dziesięciolecia, nawet jeżeli album często będzie oglądany. Główne atuty tej opcji to trwałość i niezaprzeczalna elegancja.

Fotoksiążka – pamiątka w nowoczesnym wydaniu

Jest jeszcze jedna opcja na pamiątkę ze ślubu, która w ostatnich latach coraz bardziej zyskuje na popularności. Chodzi mianowicie o fotoksiążkę. W tym przypadku młoda para nie otrzymuje tradycyjnie wywołanych zdjęć. Historia ze ślubu zostaje uwieczniona na kartach książki. Jest to ciekawa propozycja, która znajdzie uznanie zwłaszcza wśród osób stawiających na nieszablonowe rozwiązania.

Artykuł powstał wraz z serwisem studiokisiel.pl który poświęcony tematyce ślubnej..

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.