Ściana z betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjny w aranżacjach

Moda na surowe wnętrza nie przemija. Wręcz przeciwnie – styl industrialny stał się synonimem wyszukanego gustu i ekskluzywności.

Must have loftowych wnętrz to betonowa posadzka lub ściana. Pogłębia ona efekt surowości pomieszczenia. Mimo to w zestawieniu z odpowiednimi dodatkami beton dekoracyjny staje się luksusowym tłem dla mebli i innych elementów wyposażenia.

Beton dekoracyjny – zastosowanie

Fascynacja porowatą strukturą betonu sprawia, że surowiec ten stał się pożądanym materiałem dekoracyjnym. Świetnie prezentuje się w salonie, sypialni, przedpokoju, czy w kuchni lub łazience. Płyty betonowe montuje się na ścianach, modne są także betonowe posadzki. Beton dekoracyjny ma bardzo szerokie zastosowanie także ze względu na swoje właściwości. Materiał jest odporny na wodę, zarysowania, nie blaknie i dobrze izoluje od hałasu.

Aby uwypuklić strukturę betonu można użyć punktowego oświetlenia, które dodatkowo ociepli pomieszczenie i nada mu głębi. Innym sposobem na ożywienie surowego wnętrza jest zestawienie betonu architektonicznego z drewnem lub z tekstyliami o intensywniejszych barwach. Beton dekoracyjny świetnie pasuje również do dodatków z metalu bądź szkła. Aby jak najdłużej cieszyć się jego pięknem, należy pamiętać o cyklicznej impregnacji.

Materiały imitujące beton

Beton dekoracyjny pozwala na stworzenie oryginalnej i trwałej aranżacji. Ze względu na koszt surowca wiele osób decyduje się na tańsze zamienniki, pozwalające uzyskać bardzo zbliżony efekt wizualny. Wśród nich prym wiodą betonopodobne tynki, farby, tapety, płyty gipsowe, czy laminaty. Są to okładziny ścienne, które nie są tak trwałe jak „prawdziwy” beton architektoniczny. Ma to znaczenie w przypadku zmiany trendów lub gustu domowników, ponieważ pozwala na szybką metamorfozę wnętrza. Można też w prosty sposób wyeksponować jedną ze ścian, nie narażając się na duże wydatki. Ciekawym, a zarazem trwałym rozwiązaniem jest wykorzystanie „betonowych” płytek gresowych. Płytki sprawdzą się zwłaszcza w łazience lub kuchni i to niekoniecznie urządzonych w stylu industrialnym. Modne szarości w przypadku tych pomieszczeń królują także we wnętrzach klasycznych, a nawet skandynawskich.

Płytki Marazzi – włoskie płytki gresowe

Znany włoski producent płytek firma Marazzi oferuje płytki gresowe o wysokich walorach estetycznych. Kolekcje inspirowane betonem to jedne z najbardziej intrygujących wzorów płytek tej marki. Płytki Marazzi imitujące beton, doskonale prezentują się jako posadzka podłogowa lub okładzina ścienna. Niektóre płytki są rektyfikowane, co oznacza, że można je kłaść, stosując minimalną ilość fugi. Daje to efekt aranżacyjny w postaci równej i płaskiej powierzchni. Producent zadbał również o bogatą kolorystykę. Płytki Marazzi zachwycają licznymi odcieniami szarości, również takiej w cieplejszym wydaniu. Firma słynie z tego, że wyprzedza trendy, a nawet sama je tworzy. Dlatego wyroby tej ekskluzywnej włoskiej marki nigdy nie wychodzą z mody. Dzięki ciekawemu wzornictwu i rozbudowanym kolekcjom można uzyskać wyjątkowy efekt w postaci spójnej, a także miłej dla oczu aranżacji.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *