Cera zmęczona i wysuszona po zimie? Oto sposoby na odbudowę jej kondycji!

W czasie zimy nasza skóra jest z pewnością narażona na częsty kontakt z wieloma czynnikami, które mogą wpływać niekorzystnie na jej kondycję. Mroźny wiatr, zanieczyszczenia powietrza (zwłaszcza w większych aglomeracjach) czy wszechobecne ogrzewanie – to tylko niektóre przykłady. A im wcześniej podejmiemy odpowiednie działania, tym szybciej uda nam się przywrócić cerze zdrowy wygląd.

Co wpływa na gorszę kondycję skóry?

O skórę powinniśmy dbać bez względu na porę roku czy warunki atmosferyczne za oknem. Często jednak zdarza się, że to właśnie w okresie zimowym rozleniwiamy się i zaniedbujemy naszą urodę. Niekiedy również sięgamy wtedy po niewłaściwe preparaty kosmetyczne, które zamiast pomagać, głównie szkodzą i potęgują różne niedoskonałości cery. A jeśli dodamy do tego niekorzystny wpływ wielu czynników zewnętrznych, mniej czasu poświęcanego na aktywność fizyczną czy nawet ciężkostrawną dietę – efekty takiego połączenia mogą być naprawdę opłakane. Skóra szybko staje się wysuszona oraz pozbawiona elastyczności i naturalnego blasku.

Pamiętajmy jednak o tym, że zmęczona i wyszarzała cera to nie wyrok! Istnieje wiele sposobów na to, aby skutecznie i przede wszystkim bezinwazyjnie wzmocnić kondycję skóry. W takich okolicznościach warto sięgnąć zarówno po domowe metody pielęgnacji, jak i profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Nie obejdzie się również bez większej dawki aktywności fizycznej oraz kilku zmian w nawykach żywieniowych.

Domowe sposoby na wysuszoną cerę

Walkę z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w okresie zimowym, warto rozpocząć już w domu. W wielu przypadkach przyczyną suchości skóry będzie uszkodzenie jej płaszcza lipidowego. W rezultacie, dochodzi wtedy do nadmiernego parowania wody z naskórka. Co więcej, to właśnie wspomniany płaszcz lipidowy stanowi naturalną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto więc w pierwszej kolejności sięgnąć po produkty kosmetyczne, które pozwolą na odbudowanie tej warstwy. Dobrze sprawdzą się wtedy np. preparaty zawierające mocznik, czyli składnik przyczyniający się do lepszego wiązania wody w skórze. Natomiast w przypadku walki z wyszarzałą cerą, widoczne rezultaty przyniesie stosowanie kosmetyków z witaminą C.


Domowe sposoby na wysuszoną cerę

Istotna jest również zmiana niektórych nawyków. I nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie związane z właściwym żywieniem. Produkty, które spożywamy każdego dnia, wpływają oczywiście na wygląd naszej skóry. Dlatego też domowe kuracje powinny obejmować wprowadzenie lekkostrawnej diety (bogatej w witaminy). Niemniej, duże znaczenie ma np. dokładny demakijaż twarzy – najlepiej przy użyciu płynu micelarnego lub łagodnego mleczka. Ponadto, zdecydowanie warto zrezygnować ze stosowania gorącej wody oraz zwykłego mydła, które często może się okazać silnym detergentem. Zamiast tego świetnie sprawdzi się OCM, czyli metoda polegająca na oczyszczaniu twarzy za pomocą naturalnych olejów.

Zabiegi oczyszczające i odżywiające w gabinecie kosmetycznym

Przełom zimowo-wiosenny to okres, w którym wiele osób zgłasza się do salonów urody właśnie z problemem wyszarzałej i zmęczonej cery. Profesjonalne zabiegi pozwalają bowiem na zdecydowane spotęgowanie efektów domowych kuracji kosmetycznych. Jakie metody są wtedy najczęściej stosowane? Zazwyczaj terapia gabinetowa zaczyna się od złuszczenia oraz oczyszczenia skóry. Co ważne, można wtedy sięgnąć po różne zabiegi, a nawet połączyć ze sobą działanie poszczególnych kuracji. Do dyspozycji są m.in. peeling kawitacyjny, eksfoliacja kwasami, oxybrazja czy mikrodermabrazja diamentowa.


Zabiegi oczyszczające i odżywiające w gabinecie kosmetycznym

Kiedy już obszar zabiegowy zostanie odpowiednio oczyszczony i odświeżony, przechodzi się do działań polegających głównie na nawilżeniu oraz odżywieniu skóry. W takich okolicznościach zazwyczaj przeprowadza się kuracje, które umożliwiają zastosowanie preparatów z dobroczynnymi składnikami aktywnymi. Może to być np. infuzja tlenowa (z czarnym kawiorem albo ekstraktem ze śluzu ślimaka) bądź mezoterapia igłowa (z kwasem hialuronowym o niższym lub wyższym stężeniu). A jeżeli obszar zabiegowy zostanie wcześniej gruntownie przygotowany do takich działań pielęgnacyjnych, efekty końcowe całej terapii często przejdą najśmielsze oczekiwania. Skóra nie tylko odzyska zdrowy i promienny wygląd, ale też stanie się dużo bardziej odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

Źródło: gabinet kosmetyczny Qclinique

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.