Certyfikat SSL

Certyfikat SSL – co to takiego i dlaczego warto go mieć prowadząc sklep internetowy?

Sklepy internetowe to specjalne strony, które są o wiele bardziej rozbudowane niż zwykła domena firmy, która ma pełnić jedynie rolę wizytówki, czy też popularny blog prowadzony w Sieci. Takie adresy opierają swoją działalność na całym szeregu mechanizmów, które mają za zadanie zautomatyzować proces zakupów – od prezentacji ofertę po finalizację transakcji. Przez sklepy internetowe przepływa każdego dnia bardzo wiele wrażliwych danych, które wymagają ochrony i gwarancji poufności. Jak na tym tle prezentują się certyfikaty SSL? Czemu służą i jakie korzyści niosą dla przedsiębiorcy, który w nie zainwestuje? O tym poniżej.

Certyfikat SSL
Certyfikat SSL

Czym są certyfikaty SSL?

W przeglądarkach internetowych co jakiś czas dochodzi do modyfikacji i aktualizacji oprogramowania. Współcześnie takie zmiany osiągnęły już taki poziom, iż certyfikaty SSL stają się wręcz newralgicznie ważne, jeśli zamierzamy profesjonalnie podejść do prowadzenia sklepu internetowego. Plusem jest tu również to, że taki niemal obowiązkowy dodatek może bardzo pozytywnie wpłynąć na wysokość sprzedaży, a to już jest coś, o co warto walczyć i w co warto inwestować. Czym jednak są certyfikaty SSL? Mówiąc w dużym skrócie, są to rozwiązania i narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo domeny oraz poufność gromadzonych na niej danych. Wykorzystuje się tu system szyfrowania, co chroni przesyłane dane. Tego typu certyfikaty przypisane są do konkretnej strony WWW i poprzez zapisane i nieedytowalne dane kryptograficzne dają klientowi również potwierdzenie wiarygodności sprzedawcy.

Lepsza pozycja w wyszukiwarce i…

Certyfikaty SSL wiążą się z wieloma dodatkowymi profitami, które mają wiele wspólnego zarówno z bezpieczeństwem, jak i marketingiem danej domeny w Internecie. Do najbardziej istotnych kwestii, które należało by poruszyć przy tej okazji, należą z całą pewnością:
– pomoc w osiągnięciu wyższej pozycji w wyszukiwarce treści Google. (Zwiększony autorytet i bezpieczeństwo domeny będą skutkować dla algorytmów wyszukiwarki wyższą oceną, a więc lepszymi wynikami wyświetlania),
– wzbudzenie zaufania wśród konsumentów odwiedzających dany sklep internetowy. (Wraz ze wzrostem świadomości osób kupujących w internecie pojawiają się nowe wyzwania dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes w tym środowisku. Natomiast certyfikaty SSL są powszechnie znane, rozpoznawalne i poprawiają komfort psychiczny kupującego),
– lepsze bezpieczeństwo danych. (Szyfrowanie automatycznie wspiera poufność wprowadzanych przez klientów danych wrażliwych, a więc może być ważnym elementem podczas podejmowania decyzji o zakupie na danej domenie).

Certyfikaty SSL a zwiększenie sprzedaży

Jeśli klient ma świadomość, jakie zabezpieczenia przygotował dla jego prywatności sklep, to o wiele chętniej dokona zakupów na stronie, która odpowiednio o nie zadbała. Certyfikaty SSL są łatwo rozpoznawalne, gdyż ich oznaczeniem jest zawsze zielona kłódka obok adresu strony WWW. Najnowsze wersje przeglądarek, w momencie wykrycia braku stosownego certyfikatu, informują o tym fakcie klienta, jednocześnie przerywając rozpoczęty przez niego proces składania zamówienia, a to może z kolei zniechęcić do kontynuowania wizyty na takiej domenie. Specjaliści podkreślają dodatkowo, że liczba porzuconych koszyków jest wyraźnie większa w tych sklepach, które certyfikatów SSL nie posiadają.

Opracowaniem informacji na temat certyfikatów SSL zajęliśmy się z pomocą platformy RedCart.pl

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.