Co przyspiesza poród? Przysiady!

Chcesz przyspieszyć poród? Wykonaj… przysiady

Wyznaczony termin dawno minął, a Ty dalej nie odczuwasz żadnych symptomów zbliżającego się porodu? Z pewnością jesteś już zmęczona i bardzo zniecierpliwiona, dlatego marzysz, że rozwiązanie nastąpi lada moment. Całe szczęście są metody, które będą pomocne w tej sytuacji. Wystarczy robić przysiady. To skuteczny sposób na przyspieszenie porodu.

Kiedy czekasz zbyt długo

Według statystyk jedynie 5 proc. dzieci rodzi się w wyznaczonym terminie. Jest to oczywiście kwestia błędów przy szacowaniu terminu, ale również indywidualnych predyspozycji. Najbardziej dokładną metodą wyznaczania terminu porodu jest badanie USG, wykonane pomiędzy 10 a 13 tygodniem ciąży. Jednak i ono może się mylić, tym bardziej że błąd szacunkowy wynosi średnio 7 dni. Nasza pociecha może też po prostu nie spieszyć się specjalnie z przyjściem na świat. Jeśli poród następuje później niż w wyznaczonej dacie, określa się to na dwa sposoby:

  • ciąża po terminie (jeśli poród nastąpi po 40, ale przed 42 tygodniem ciąży)
  • ciąża przenoszona (po 42 tygodniu ciąży).

Te same statystki mówią, że ciąże przenoszone stanowią zaledwie 3 proc. ogółu porodów. Trzeba przy tym zauważyć, że jeśli ciąża zbliża się do 42 tygodnia, lekarze często decydują się na cesarskie cięcie, ponieważ przenoszenie ciąży może wiązać się z konsekwencjami zdrowotnymi dla dziecka. Kobiety, którym zależy na porodzie naturalnym, starają się z kolei zapobiec cesarce, przez próbę naturalnego wywołania porodu. Jedną z bezpieczniejszych metod, która cechuje się przy tym wysoką skutecznością, jest wykonywanie przysiadów

Przysiady skutecznie przyspieszą poród

Dlaczego przysiady są pomocne w wywołaniu akcji porodowej? Dzięki sile grawitacji, dziecko łatwiej i szybciej ustawi się właściwie w kanale rodnym. Z tego powodu, wykonywanie przysiadów nie jest zalecane w drugim i trzecim trymestrze ciąży – może wywołać wcześniejszy poród. Jeśli Tobie zależy na tym, żeby akcja już się rozpoczęła, to właśnie przysiady mogą okazać się pomocne. Należy oczywiście pamiętać przy tym o pewnych zasadach. Przede wszystkim – bądź ostrożna! Większa masa ciała oraz wystający brzuch, znacznie utrudniają wykonywanie tego ćwiczenia, pamiętaj jednak że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twoje i dziecka. Najlepszym pomysłem będzie podstawienie pod pośladki krzesła, na które można swobodnie opaść, kiedy Twoje mięśnie odmówią posłuszeństwa. Można też oprzeć ręce o fotel lub ścianę – odciążysz w ten sposób kolana. Konieczne jest przy tym zachowanie odpowiedniej postawy ciała – proste plecy i wypięte pośladki – tylko wtedy metoda ta będzie bezpieczna.

Przyspieszając poród bądź ostrożna

Szukając porad na przyspieszenie porodu, można natknąć się na wiele różnych pomysłów. Często polecaną metodą jest choćby stosowanie olejku rycynowego lub naparu z liści malin. Niestety nie jest to bezpieczne. Olej rycynowy to silny środek przeczyszczający, który przez silne skurcze mięśnie brzucha, faktycznie może przyspieszyć poród, lecz jednocześnie będzie on dużo bardziej bolesny. Z kolei liście malin mogą spowodować silniejsze krwawienie, które osłabi organizm rodzącej. Spośród tych wszystkich metod, przysiady bez wątpienia są najbezpieczniejsze oraz wykazują dużą skuteczność. Najlepiej oczywiście zapytać o radę ginekologa prowadzącego ciąże lub położną – dla zdrowia matki i dziecka.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://mamosfera.pl/przyspieszenie-porodu-jak-wywolac-naturalnie-porod/

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *