Jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Chcesz zapewnić sobie komfort i wygodę pod prysznicem? Kup deszczownicę

Deszczownice, zwane także deszczowniami, to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i funkcjonalność, szczególnie jeśli nie dysponują łazienką z prysznicem lub zabudowaną wanną. Są proste w montażu, a wybór modeli jest ogromny, tak że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli nie lubisz swojego starego prysznica – kup deszczownicę!

Deszczownice są elementami prysznica, które pozwalają na rozproszenie strumienia wody, tak by przypominał padający deszcz. Rozwiązanie takie zapewnia przyjemną i delikatną kąpiel, jednocześnie nie ogranicza swobody ruchów pod prysznicem i zapewnia relaks. Tradycyjne słuchawki prysznicowe mają wiele wad, m.in. niską wydajność strumienia wody, mały zakres regulacji czy ograniczanie ruchów podczas kąpieli. Deszczownice mogą być stosowane zarówno w kabinach prysznicowych jak i w zabudowanych wannach. Wybór kształtu i funkcjonalności zależy tylko od właściciela i zasobności jego portfela.

Kup deszczownicę, ale jaką?

Deszczownicę można zastosować praktycznie w każdym prysznicu. Najczęściej wystarczy podłączyć wybraną deszczownicę do baterii w miejscu przeznaczonym na klasyczną słuchawkę. W innych przypadkach trzeba dokupić właściwy osprzęt. Dostępne są również deszczownice podtynkowe, które zamiast elastycznej rury wyposażone są w rurę sztywną, która jest równocześnie ich uchwytem. Jeżeli na deszczownicę zdecydujemy się na etapie projektowania łazienki, warto pomyśleć o modelu sufitowym, przeznaczonym do zabudowy w suficie podwieszanym.

Deszczownice dostępne są w różnych kształtach. Poza standardowymi okrągłymi głowicami, możemy wybrać modele prostokątne lub kwadratowe. Dostępne są także deszczownice o kształcie powodującym kaskadowe spływanie wody. Jeśli zależy nam na jak największej uniwersalności i wygodzie, najlepiej wybrać głowicę z możliwością regulacji strumienia (może mieć on postać delikatnego deszczyku zraszającego ciało lub silniejszego, szerokiego strumienia). Bardziej wymagający i zasobni klienci mogą się zdecydować na deszczownicę z panelem sterującym i wbudowanym oświetleniem.

Na rynku dostępne są deszczownice dostępne w różnych wariantach wielkościowych, kształtach, kolorach i modelach. Warto sprawdzić ofertę deszczownic w Internecie. Szeroką gamę modeli oferuje m.in. strona tanialazienka.com. W ofercie dostępne są same deszczownice oraz niezbędne akcesoria. Zobacz dostępne modele deszczownic na tanialazienka.com

Źródło: Artykuł sponsorowany

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.