Panele ścienne tapicerowane

Co przemawia za wyborem paneli ściennych?

Coraz więcej projektantów wnętrz sięga po panele ścienne tapicerowane, które dają duże możliwości aranżacyjne. Mnogość kolorów i kształtów sprawia bez wątpienia ułatwia to stworzenie unikalnego wystroju, niezależnie od potrzeb i preferencji klienta. W przypadku paneli ściennych można mówić o elegancji, oryginalności, uniwersalności i praktyczności. Takie stylowe rozwiązanie sprawdzi się prawie w każdym pomieszczeniu. Najlepsze efekty można uzyskać, montując panele na ścienne w salonie, sypialni czy gabinecie. Śmiało można udekorować nimi pokój dziecięcy czy nawet garderobę.

Panele ścienne tapicerowane sposób na szybkie zmienienie dotychczasowego wystroju wnętrza

To w jaki sposób zostaną wykończone ściany, będzie miało bezpośredni wpływ na ogólny wystrój wnętrza, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany. W każdej chwili można oczywiście wprowadzić zmiany, ale jeśli chcemy uniknąć ponownego malowania ścian czy bardziej czasochłonnych remontów, warto zdecydować się na panele ścienne. Za ich pomocą możliwe staje się nadanie wnętrzu charakteru, unikalnego wyglądu. Do wyboru mamy panele w modnych, geometrycznych kształtach – kwadratowe, prostokątne, trójkątne. Mogą nawet przypominać swoim kształtem plaster miodu. Do tego można liczyć na bogatą gamę kolorystyczną, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Dla osób stawiających na nieszablonowe rozwiązania, wybór paneli ściennych będzie idealny ze względu na to, że pozwalają one na stworzenie spersonalizowanej dekoracji ściennej. Nie trzeba korzystać z gotowych wzorów, ale ułożyć własną mozaikę z paneli, uzyskując oryginalny wystrój.

Do zalet paneli ściennych tapicerowanych można zaliczyć ich szykowność, nieprzeciętny design, przyjemną miękkość, łatwość do utrzymania w czystości, właściwości wygłuszające. Do produkcji paneli ściennych sięga się po wysokiej jakości, bezpieczne materiały. Innowacyjny sposób montażu paneli ściennych sprawia, że można je prosto i szybko zamontować samodzielnie. Wystarczy zastosować klej montażowy lub posłużyć się taśmami rzepowymi. Decydując się na ostatnie rozwiązanie, zyskujemy dodatkową możliwość w postaci łatwego i swobodnego modyfikowania położenia paneli, czyli modyfikowania wzoru.

W jaki sposób można wykorzystać panele ścienne tapicerowane?

Zastosowanie paneli ściennych jest bardzo szerokie, można wręcz mówić o nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych. Jedynym ograniczeniem będzie w ich przypadku nasza własna wyobraźnia. Wykorzystywane są one najczęściej do dekorowania ściany znajdującej się za łóżkiem. Za ich pomocą można stworzyć stylowe, praktyczne, tapicerowane wezgłowie. W zależności od własnej inwencji twórczej, panele można dopasować do szerokości ramy łóżka lub wyłożyć nimi całą ścianę. Świetnym rozwiązaniem będzie przyozdobienie nimi ściany w salonie, gdzie będą pełniły tło dla zestawu wypoczynkowego. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie paneli ściennych tapicerowanych w pokojach dziecięcych, gdzie pełnią funkcję dekoracyjną i ochronną. Za ich pomocą można skutecznie zabezpieczyć ścianę przy łóżku dziecka czy nawet ułożyć na większej powierzchni, aby amortyzowały potknięcia pociechy. Niepozorne panele tapicerowane mogą posłużyć nawet jako zabawka sensoryczna, są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Wystarczy wybrać te o różnych kształtach i kolorach, aby zainteresować nimi malucha.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.