Cypherdog E-mail Encryption

Cypherdog E-mail Encryption. Nowe narzędzie do szyfrowania maili wchodzi na rynek

Aplikacja Cypherdog E-mail Encryption, umożliwia bezpieczną wymianę maili i załączników oraz weryfikację tożsamości nadawcy. Produkt dostępny będzie w wersji jednostanowiskowej (dla profesjonalistów i mniejszych organizacji) oraz dla średnich i dużych firm z możliwością zarządzania użytkownikami. Narzędzie powstało m.in. po to, by zapewniać ochronę przed wyciekami danych, szpiegostwem gospodarczym oraz zapewnić zgodność z regulacjami takimi jak GDPR, DORA czy NIS2.

Kwestie bezpieczeństwa w każdym aspekcie to priorytet

Dbanie o takie kwestie jest szczególnie istotne w czasach, w których społeczeństwo żyje w stałym niepokoju. Pandemia, wojna, kryzys klimatyczny i stan gospodarki spędzają wielu sen z powiek, dlatego dziś przykładanie uwagi do kwestii bezpieczeństwa w każdym aspekcie jest priorytetem.

– W czasach, gdy prawie wszystkie dane i ważne informacje przechowujemy w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo w tym obszarze jest bardzo ważne. E-mail jest najpopularniejszą formą komunikacji i, jak inne usługi cyfrowe, jest podatny na cyberataki. Nasze narzędzie to kompleksowe rozwiązanie zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi do zawartości treści maila i wyciekowi poufnych informacji. Co najważniejsze, może być stosowane w komunikacji między firmą a jej kontrahentami, nie ograniczając wyłącznie zabezpieczeń do użytkowników poczty wewnętrznej organizacji – mówi Sebastian Krakowski, CEO Cypherdog. 

Czym jest Cypherdog E-mail Encryption?

Program Cypherdog E-mail Encryption jednym kliknięciem szyfruje i rozszyfrowuje e-maile oraz załączniki i zapewnia odbiorcom weryfikację tożsamości nadawcy. Każdy użytkownik ma swój klucz prywatny, który umożliwia odszyfrowanie zabezpieczonych treści. Korzystać z tego klucza może tylko użytkownik rozwiązania i nie ma dostępu do niego ani Cypherdog, ani dostawca usługi poczty elektronicznej.

Narzędzie dostępne jest w wersji free (pozwalającej na odszyfrowanie wiadomości e-mail i załączników) wersji jednostanowiskowej (Single User) lub wielostanowiskowej (Business). Wersja firmowa oferuje m.in. panel administracyjny do zarządzania użytkownikami oraz przechowywanie kluczy prywatnych użytkowników na wewnętrznym serwerze. 

Cypherdog E-mail Encryption działa w systemach operacyjnych Windows, Linux i Mac OS i przeglądarkach Microsoft Edge, Google Chrome oraz Mozilla Firefox (wkrótce). Można z niego korzystać za pomocą wtyczek do natywnego klienta poczty – Microsoft Outlook i Mozilla Thunderbird (wkrótce). Rozwiązanie wspiera m.in. Microsoft 365 oraz Google Suite. 

Źródło: Informacja prasowa

Firma Cypherdog Security Inc. to globalny startup działający w obszarze cyberbezpieczeństwa. Firma została założona w 2019 roku i działa w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Pierwszy produkt Cypherdog (File Exchange & Server) miał premierę w 2021 roku. Firma ma wielu zaufanych partnerów i dystrybutorów w Amerykach, Europie, Azji i Australii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *