Kobieta w czarnej bieliźnie leży na łóżku

Czym jest edging?

Zbliżenia seksualne są niezwykle ważne w związku. To dzięki nim poznajemy swoją seksualność, to co nas podnieca oraz czerpiemy z tego niesamowitą przyjemność. Aby wspinać się na wyżyny orgazmu stosuje się różne techniki, takie jak edging. Czym on jest i jakie posiada zalety?

Edging nazywany jest również surfingiem bądź peakingiem. Jest to balansowanie na granicy orgazmu, czyli doprowadzenie siebie na skraj orgazmu i przerywaniu stymulacji tuż przed jego osiągnięciem. Technika ta wymaga jednak znajomości własnego ciała i określonych technik, które pomogą w stosowaniu edgingu.

Jakie zalety posiada edging?

Edging to urozmaicenie aktywności seksualnej z drugą osobą bądź z samym sobą. Co więcej technika ta, pozwala na zwiększenie napięcia seksualnego, prowadzącego do niesamowicie intensywnych orgazmów. Dzięki edgingowi poznajemy lepiej własne ciało i jego wszelkich reakcji, które związane są z czerpaniem przyjemności z seksu.

Edging pomaga mężczyznom w kontrolowaniu wytrysku. Co prawda wytrysk i orgazm to dwa różne zjawiska, ale często one występują jednocześnie. Kiedy lepiej poznamy swoje ciało i wszystkich czynności doprowadzających go do podniecenia, będzie nam łatwiej rozpoznać punkt prowadzący do orgazmu, co umożliwi spowolnienie bądź zaprzestanie stymulacji.

Edging a gadżety erotyczne

Niekiedy pozostanie w okresie podniecenia seksualnego przez dłuższy czas może wymagać dodatkowej stymulacji. W takich przypadkach, na pomoc przychodzą zabawki erotyczne. W połączeniu z edgingiem sprawią, że orgazm będzie jeszcze lepszy niż do tej pory. Jakich gadżetów erotycznych używać przy edgingu? Wybór jest dowolny – od wibratorów i dild po pierścienie erekcyjne i akcesoria służące do dominacji i uległości. Można spróbować eksperymentów z różnymi zabawkami i wybrać to, co najlepiej doprowadza nas do rozkoszy. Ogromny wybór gadżetów erotycznych znajdziesz w sklepie Secret Place, który oprócz sprzedaży internetowej posiada również salony stacjonarne w Warszawie i Poznaniu.

Edging z partnerem czy samemu?

Zaczynając swoją przygodę z edgingiem, dobrze jest zacząć w pojedynkę. Dlaczego? Sami możemy bardziej się skupić na naszej seksualności i reakcjach ciała. Ponadto nauczymy się sygnałów mówiących nam o tym, że niedługo zawładnie nami orgazm. 

Nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystywania tej techniki wraz z partnerem lub partnerką. Trzeba jednak wtedy pamiętać o tym, że niesamowicie istotna jest w tym momencie komunikacja i – oczywiście – obustronna zgoda.

Kiedy edgingu nie należy praktykować?

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która chce szybko rozładować napięcie seksualne odpuść sobie edging. Nie rób tego również wtedy, kiedy zmusza Cię do tego druga osoba. Pamiętaj jednak także o tym, że technika ta jest trudna więc nie wszystko może od razu wyjść, dlatego też szybko się nie zniechęcaj!


Szukasz więcej informacji i “zmysłowej wiedzy”? Erotyczny blog Secret Place to adres dla Ciebie! Porady, testy gadżetów i inspiracje, które pobudzą do działania.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *