Kreatyna przy budowaniu masy - dlaczego kreatyna nie działa

Dlaczego kreatyna na mnie nie działa?

Z zasady suplementy diety mają nam pomóc w osiągnięciu jakiegoś celu na przykład w zwiększeniu naszej masy mięśniowej. Jednak trzeba suplementować organizm ostrożnie, by sobie nie zaszkodzić. Takim idealnym przykładem jest suplementowanie kreatyny.

Kreatynę należy przyjmować bardzo ostrożnie zgodnie ze wskazaniami. Możemy łatwo przekroczyć pewien bezpieczny poziom tej substancji w naszym organizmie, a to może skutkować bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi.

Kreatyna – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Kreatyna to aminokwas występujący w 95% w mięśniach, w mózgu i jądrach. Naturalnym źródłem kreatyny dla człowieka jest mięso takie jak: wołowina, wieprzowina oraz ryby.

Kreatywna pomaga kumulować odpowiednią ilość energii w naszym organizmie. Właściwy poziom kreatyny zwiększa nasze możliwości do pracy wysiłkowej, w tym ćwiczeń fizycznych. Dzięki przyjmowaniu kreatyny zwiększa się wydajność naszego organizmu. Od poziomu kreatyny jest także uzależniony proces regeneracji ludzkich mięśni.

Jak prawidłowo przyjmować kreatynę?

Przyjmowanie kreatyny w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Można ją przyjmować w cyklach. Należy dokonywać odpowiednich przerw w jej stosowaniu. Najlepiej jednak skonsultować jej przyjmowanie ze specjalistą. Co ważne kreatyn najlepiej suplementować razem z białkiem. Dzięki temu osiągamy maksymalna skuteczność i efektywność procesu suplementacji.

Naturalnie w przypadku regularnych równoczesnych treningów wysiłkowych. Dzieje się tak dlatego, że białko wpływa na tkankę mięśniową, chrzęstną i kostną, co powoduje wzrost jakości masy. Co za tym idzie połączenie kreatyny z białkiem będzie miało dużą korzyść dla naszego organizmu. I nie ma znaczenia o jakiej porze dnia będziemy przyjmować kreatynę. Mimo, że na ten temat powstało już bardzo wiele teorii.

Jednocześnie utarło się, że kreatyninę należy przyjmować na trzydzieści minut przed rozpoczęciem treningu. Biorąc pod uwagę jej działanie nie do końca trzeba się do tego stosować. Najlepiej jednak uważnie przeczytać ulotkę od producenta lub skonsultować tę kwestię ze swoim trenerem personalnym. Co do dawki, jaka powinniśmy przyjąć też warto skonsultować się z trenerem bądź lekarzem. Ogólnie przyjęło się, że na każde 10kg masy ciała powinien przypaść 1g kreatyny. Niby łatwo to obliczyć, ale zawsze lepiej skonsultować ze specjalistą.

Działanie kreatyny wspomożemy poprzez przyjmowanie jej z określonymi związkami takimi jak węglowodany, leucyna, kwas alfa-liponowy, woda, estragon, arginina, beta-alanina czy aminokwasy BCAA.

Jakie są skutki uboczne zażywania kreatyny?

Niestety głównym skutkiem ubocznym stosowania kreatyny jest nadmierny przyrost masy mięśniowej. Inne dolegliwości, które mogą się pojawić to nudności, wymioty, skurcze mięśni, odwodnienie organizmu. Dlatego tak ważne jest, by przyjmowanie kreatyny skonsultować z fachowcem. Wtedy będziemy pewni, że poprawimy naszą kondycję i nie zasiejemy spustoszenia w naszym organizmie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *