Posadzka z kamienia

Dlaczego warto inwestować w posadzki z kamienia?

Posadzki z kamienia są świetną alternatywą dla desek drewnianych, paneli podłogowych i przede wszystkim płytek ceramicznych. Inwestorzy chętnie decydują się na taki rodzaj posadzki ze względu na kolorystykę, ogólny design oraz możliwości aranżacyjne.

Granit jest jednym z materiałów, który można wykorzystać do produkcji posadzek. Jest to materiał niezwykle popularny, głównie ze względu na swoje właściwości mechaniczne oraz odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Posadzki z kamienia, które wykonuje chociażby firma Dario-Stone spod miejscowości Warszawa są doskonałym sposobem na to, aby podłogi wykańczać gustownie, oryginalnie.

Warto pamiętać, że posadzki z kamienia to inwestycja na lata. Kamień naturalny jest materiałem wykończeniowym, który towarzyszy człowiekowi od zawsze. Jest ponadczasowy, trwały, piękny oraz uniwersalny kompozycyjnie. Dlaczego warto mieć posadzkę z kamienia?

1. Materiał solidny, jak mało który

Granit (lub inne materiały, z których wykonuje się posadzki) są pochodzenia naturalnego. To niezwykle ważne dla tych osób, które cenią sobie brak sztuczności. Odpowiednio przygotowana oraz ułożona posadzka z kamienia to inwestycja na wiele pokoleń. Kamień jest twardy, odporny na pękanie, zarysowania, zmianę temperatury czy natężenie ruchu.

2. Paleta kolorów i wzorów

Kamienie naturalne mają ogromną ilość barw, którą doświadczony kamieniarz potrafi przekuć w idealną dla klienta posadzkę. Biel, czerń, czerwień, beże, fiolety czy szarości – to tylko wycinek wielkiej palety, którą proponuje nam sama natura. Dzięki temu posadzki z kamienia nie są monotonne – można z nich tworzyć różnorodne kompozycje.

3. Możliwości aranżacyjne

Posadzki z kamienia można bez problemu łączyć z innymi rodzajami podłóg. Granit czy marmur idealnie komponują się z deskami z drewna litego, parkietami przemysłowymi, podłogami warstwowymi czy panelami. Można je również łączyć z płytkami ceramicznymi. Ta uniwersalność daje duże możliwości aranżacji.

4. Są do różnych wnętrz

Zaletą, o której warto pamiętać jest możliwość montażu posadzek z kamienia w różnych pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się w mieszkaniach, domach, apartamentowcach, pomieszczeniach gabinetowych czy usługowych.

5. Elegancja i prestiż

Nie da się ukryć, że posadzki z kamienia, np. granitu są po prostu bardziej estetyczne niż płytki marketowe zakupione w sklepie budowlanym lub panele podłogowe. Odpowiednio utrzymana w czystości posadzka podnosi prestiż salonu, pokoju dziennego, gabinetu czy biura, idealnie prezentuje się w także w holu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.