Wózek głęboko spacerowy. Wózki głęboko spacerowe, zwane również wielofunkcyjnymi bądź hybrydowymi to prawdziwy hit wśród rodziców. Z czego wynika tak duża popularność tych wózków?

Dlaczego warto kupić wózek głęboko spacerowy?

Wózek to bez wątpienia jeden z podstawowych elementów wyprawki dla dziecka, który kupujemy zanim pojawi się ono na świecie. Bogaty asortyment tych sprzętów sprawia, że wybór idealnego wózka to nie lada wyzwanie. Do dyspozycji mamy modele różniące się pomiędzy sobą nie tylko wzornictwem i kolorystyką, ale także funkcjonalnością. Na szczególną uwagę zasługują hybrydowe wózki głęboko spacerowe. Czy to dobry wybór?

Czym charakteryzują się wózki głęboko spacerowe?

Konstrukcja wózka głęboko spacerowego opiera się na specjalnym stelażu, na którym montowana jest gondola, którą w zależności od modelu można wypiąć i wymienić na siedzisko spacerówki, albo też przekształcić w takie siedzisko – w taką opcję wyposażone są np. niektóre wózki Kinderkraft. Niezależnie od wybranej opcji wózek 2w1, zwany również hybrydowym, to zawsze jeden stelaż, do którego ewentualnie można również dobrać nosidełko pełniące funkcję fotelika samochodowego w najniższej grupie wagowej, czyli do 13kg.

“Przy wyborze wózka wielofunkcyjnego warto zwrócić uwagę na system montażu, który powinien być maksymalnie intuicyjny i komfortowy. – Podpowiada przedstawiciel sklepu Świat Dziecka z artykułami dla najmłodszych. – Istotne znaczenie ma również możliwość regulacji zarówno wysokości gondoli, jak i kąta nachylenia siedziska, dzięki czemu można optymalnie dopasować ustawienie wózka do potrzeb zarówno dziecka, jak i rodzica”.

Aby jeszcze bardziej podnieść funkcjonalność wózków głęboko spacerowych, producenci chętnie wyposażają je w dodatkowe udogodnienia, do których należą m.in. uchwyty do przenoszenia gondoli, siatki wentylacyjne, moskitiery, zadaszenia i tapicerki chroniące przed promieniowaniem UV, a także torby na artykuły pielęgnacyjne.

Wózek głęboko spacerowy – zalety

Największą zaletą wózka głęboko spacerowego jest niewątpliwie jego wielofunkcyjny charakter. Taki wózek z łatwością przystosujemy do bieżących potrzeb dziecka, w zależności od tego, czy powinno ono jeździć ułożone na płaskim podłożu gondoli, czy też ciekawe świata może już spacerować w pozycji siedzącej. Nie da się ukryć, że istotne znaczenie ma tu aspekt ekonomiczny – wózek głęboko spacerowy starcza zdecydowanie na dłużej (nawet na trzy lata), niż zwykła gondola, którą po jakimś czasie trzeba i tak wymienić na spacerówkę. To więc wygoda i oszczędność, gdyż nie musimy przejmować się kwestiami związanymi z wymianą wózka i zakupem nowego modelu. Nie bez znaczenia jest również wygoda obsługi i doskonałe parametry techniczne tego typu wózków, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na model od renomowanego producenta. Doskonałe właściwości jezdne, komfortowe prowadzenie wózka, a przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo dla dziecka to jedne z powodów, dla których rodzice chętnie decydują się na markowe wózki wielofunkcyjne.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *