Wybierz dobrą walizkę do samolotu, pociągu i auta

Walizki są nieodłącznym elementem podróży – nieprzypadkowo powstało wyrażenie “życie na walizkach”. Walizka jest przedmiotem, który musi być w stanie spełnić specyficzne potrzeby użytkownika związane z podróżowaniem, a także być w stanie znieść nieraz nawet bardzo trudne warunki, które bardzo różnią się w zależności od środka lokomocji. Zupełnie inna walizka sprawdzi się w podróży samolotem, a inna gdy podróżujemy pociągiem lub samochodem. W tym artykule zostaną omówione rodzaje walizek, które sprawdzają się odpowiednio w warunkach podróży samolotem, pociągiem i autem.

Walizka do samolotu, pociągu i samochodu

Walizka do samolotu

Podróż samolotem jest dla walizki często najbardziej ryzykowna, ponieważ w trakcie transportu walizki niejednokrotnie narażone są na uszkodzenia. Dwa materiały wykorzystywane do produkcji walizek, które cechują się ponadprzeciętną trwałością to:

  • poliwęglan – niezwykle trwały i elastyczny, a zarazem raczej drogi
  • polipropylen – tańszy i nieco mniej odporny na uderzenia od poliwęglanu, ale wciąż naprawdę wytrzymały

Ryzyko uszkodzenia redukujemy również ograniczając ilość elementów wystających z walizki. Oznacza to między innymi kółka wbudowane w obudowę oraz rączkę teleskopową, która nie wystaje ponad walizkę. Dodatkowym środkiem bezpieczeństwa, który jednak nie dotyczy wytrzymałości samej walizki jest zainstalowanie w niej zamka, który utrudni dostęp do jej zawartości nieupoważnionym osobom – w końcu na lotnisku ryzyko kradzieży jest naprawdę wysokie.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w zależności od klasy samolotu będziemy mogli zabrać ze sobą bagaż o różnej wadze. Jeżeli więc nie możemy pozwolić sobie na ciężki bagaż, warto rozważyć wzięcie ze sobą lekkiej walizki. Różne linie lotnicze wprowadzają również różne zasady dotyczące wymiarów walizki i absolutnie należy je sprawdzić, zanim zdecydujemy się, jaką walizkę wybrać.

W przypadku tanich linii zaś możemy mieć dodatkowy problem, ponieważ nierzadko trzeba im dopłacać za wzięcie ze sobą bagażu innego niż podręczny. Jednak lekka walizka kabinowa jak najbardziej klasyfikuje się jako bagaż podręczny, dlatego można ją ze sobą zabrać do samolotu bez problemu.

Walizka do pociągu

Pociąg jest nieco mniej “wymagającym” środkiem lokomocji dla walizek niż samolot, ponieważ w mniejszym stopniu naraża materiał na uszkodzenie. Można więc pozwolić sobie na użycie walizki wykonanej z tańszego materiału, nie obawiając się przy tym o to, że z podróży wróci w gorszym stanie niż na początku. Bardziej od wytrzymałości w przypadku walizki do pociągu istotna jest poręczność i zwrotność. W końcu będziemy ją zabierać ze sobą wszędzie, łącznie z łazienką. Walizka na czterech kółkach z teleskopową rączką pozwoli z łatwością manewrować między osobami stojącymi w przedziale.

Walizka do auta

Walizki do auta nie muszą być ani wytrzymałe, ani szczególnie dobrze zabezpieczone, a to dlatego, że większość czasu spędzą w samochodzie. Ryzyko kradzieży jest dosyć niewielkie, a jeżeli nie będziemy musieli jeździć w bardzo trudnych warunkach, ciężko będzie o uszkodzenie. Właściwie więc w tym przypadku można więc pozwolić sobie na kupno taniej, choć oczywiście również solidnej walizki.

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu bewu.pl za pomoc merytoryczną.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.