Dywan w pokoju dziecięcym - jaki wybrać, aby był bezpieczny

Dywan do pokoju dziecięcego – czy każdy jest bezpieczny?

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym nasze pociechy spędzają naprawdę mnóstwo czasu. To właśnie tam bawią się, uczą, odpoczywają i budują wspomnienia z dzieciństwa. Wyposażenie pokoju dla dziecka powinno więc sprzyjać jego rozwojowi oraz być kolorowe, przyjazne i bezpieczne. To niełatwa sztuka, dlatego tym bardziej należy zwracać uwagę na to, jak urządzamy pokoik dla dziecka i czy wybrane przez nas dodatki będą bezpieczne. Jednym z takich elementów jest dywan dziecięcy. Dywany nadają wnętrzom niezwykłej przytulności i ciepła, a dobrze dobrane stanowią też bardzo elegancki dodatek do wystroju. Dywan do pokoju dziecięcego pełni jeszcze inne funkcje. Z uwagi na to, iż dzieci są bardzo aktywne i ruchliwe, dywan jest głównym miejscem zabaw. Powinien więc być w pełni bezpieczny dla maluchów. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego zakupie? I gdzie można znaleźć najlepsze dywany dla dzieci?

Dywan do pokoju dziecięcego w fioletowe sówki
Dywan do pokoju dziecięcego w fioletowe sówki. Zdjęcia w artykule pochodzą ze strony: https://dywanymalucha.pl/

Dywan dla dziecka, który łatwo jest utrzymać w czystości

Chyba najważniejszą sprawą w przypadku dywanów dziecięcych jest regularne utrzymywanie ich w czystości. To nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, a zwłaszcza dla rodziców małych dzieci, które często podczas zabawy czy spożywania posiłków brudzą otoczenie. Dywan w pokoju dziecka jest więc narażony na zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania, tj. kurz, roztocza, alergeny, sierść zwierząt, ale także na zabrudzenia jedzeniem i piciem, farbkami, plasteliną, mazakami i innymi plamami naprawdę trudnymi do usunięcia. Aby więc należycie dbać o czystość dywanu w pokoju dziecka, warto wybrać taki, który można uprać w pralce. Upranie dywanu pozwoli dokładniej oczyścić go z zabrudzeń niż zwykłe odkurzanie, a jednocześnie zastąpi korzystanie z profesjonalnych usług czyszczenia dywanów, które są kosztowne. Regularne pranie dywanu w pralce pozwoli też usunąć wszelkie roztocza, grzyby, kurz i inne alergeny, które są niebezpieczne dla dzieci.

Dywan dziecięcy posiadający Certyfikat Higieniczny

Mając przede wszystkim na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszego dziecka, możemy pójść o krok dalej przy wyborze odpowiedniego dywanu dziecięcego. Obecnie producenci dywanów mają możliwość ubiegać się o Certyfikat Higieniczny, który stanowi gwarancję, że dany produkt spełnia restrykcyjne normy, a w jego składzie nie ma żadnych szkodliwych substancji. Dla rodziców to niezwykle ważna informacja, która wzbudza zaufanie i stanowi zapewnienie, iż dany dywan naprawdę jest bezpieczny dla dziecka. To tym bardziej ważne, gdyż małe dzieci nie tylko chodzą po dywanie – one się na nim bawią, leżą, dotykają rączkami, które później wkładają do ust. Gdyby więc taki dywan posiadał w swoim składzie szkodliwe substancje bądź był trudny w utrzymaniu w czystości, stanowiłby źródło wielu bakterii wywołujących poważne choroby. Warto więc mieć to na uwadze, wybierając odpowiedni dywan dziecięcy do pokoju naszej pociechy.

Dywan do pokoju dziecięcego - boisko
Dywan do pokoju dziecięcego boisko. Zdjęcia w artykule pochodzą ze strony: https://dywanymalucha.pl/

Dywan do pokoju dziecka z Potwierdzeniem Trudnopalności

Kolejnym ważnym atestem przyznawanym dywanom jest Potwierdzenie Trudnopalności. Taki certyfikat potwierdza, iż dywan powstał z materiałów niepalnych, które podczas kontaktu z ogniem zaczynają się topić, nie przenosząc ognia na inne przedmioty. Te dalece posunięte środki ostrożności dają nam pewność, że w razie pożaru nasze dziecko przebywające w swoim pokoju będzie bardziej bezpieczne, a dywan nie będzie stanowić zagrożenia. Takie dywany z Potwierdzeniem Trudnopalności mają też szerokie zastosowanie w placówkach, w których przebywają dzieci, takich jak żłobki czy przedszkola.

Czy dziecko z alergią może mieć w pokoju dywan?

Kwestia alergii u dzieci jest głównym powodem, dla którego zatroskani rodzice zastanawiają się, czy umieszczenie dywanu w pokoju dziecka to na pewno dobry pomysł. Nie od dziś wiadomo, że pewne rodzaje dywanów są wyjątkowym siedliskiem kurzu i roztoczy i trzeba o nie bardzo dbać i regularnie je czyścić. Niektóre z nich w wyjątkowy sposób przyciągają do swojego włosia kurz, który może wywoływać reakcje alergiczne przy bliskim kontakcie dziecka z takim dywanem. Na szczęście na rynku pojawiły się specjalne dywany antyalergiczne, wykonane z materiałów, które nie przyciągają kurzu i roztoczy, a tym samym zmniejszają objawy alergii u dziecka. Niskie runo i sztywne włosie nie gromadzą brudu i o wiele łatwiej je dokładnie odkurzyć, w porównaniu na przykład z puszystymi dywanami shaggy. 

Niebieski dywan dziecięcy - hipoalergiczny
Niebieski dywan do pokoju dziecięcego – hipoalergiczny. Zdjęcia w artykule pochodzą ze strony: https://dywanymalucha.pl/

Bezpieczny dywan do pokoju dziecięcego – gdzie go kupić?

Skoro już dokładnie określiliśmy, czym powinien się charakteryzować bezpieczny dywan do pokoju dziecka, musimy przejść do sprawy kluczowej, mianowicie gdzie taki dywan kupić. Bogatą ofertę w tym zakresie posiada sklep z dywanami dla dzieci Dywany Malucha. Sklep z dywanami dziecięcymi Dywany Malucha posiada między innymi dywany dziecięce z atestem, dywany dla alergików, dywany, które można prać w pralce, a także dywany dla dzieci w różnym wieku – od niemowlaków do nastolatków. Wszystkie oferowane modele dywanów są wykonane w staranny sposób, z materiałów odpornych na odkształcenia i przebarwienia. Posiadają ciekawe wzornictwo dopasowane do dziecięcych gustów oraz różne, piękne kolory. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Podział na stronie internetowej sklepu na zakładki pod kątem płci i wieku dziecka oraz przeznaczenia dywanów znacząco ułatwia wyszukanie odpowiedniego produktu. Oprócz tego sklep Dywany Malucha oferuje dywany o różnych rozmiarach, chodniki dywanowe oraz wykładziny dywanowe dedykowane placówkom, takim jak żłobki, przedszkola, sale zabaw. Warto zapoznać się z ofertą sklepu, szukając odpowiedniego dywanu dla swojej pociechy. Sklep Dywany Malucha zapewnia szybką wysyłkę, bezpieczne formy płatności oraz 100% satysfakcji z zakupów.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *