Ubrania na wieszakach - gdzie przechowywać rzeczy po zalaniu mieszkania

Gdzie przechować swoje rzeczy po zalaniu mieszkania?

Zalanie mieszkania to jeden z czarnych scenariuszy, który może spotkać praktycznie każdego mieszkańca bloku lub kamienicy. W większości przypadków zalanie powstaje na skutek awarii, rzadziej z winy sąsiadów, choć takie sytuacje również się zdarzają. W przypadku dużych szkód, konieczne będzie wysuszenie mieszkania i przeprowadzenie remontu. W trakcie jego trwania, warto wynająć powierzchnie magazynowe, w których można bezpiecznie przechowywać praktycznie całe wyposażenie. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Wynajem powierzchni magazynowych – podstawowe informacje

Osuszanie mieszkania wiąże się z koniecznością usunięcia praktycznie wszystkich mebli. Wówczas jest ono najbardziej efektywne. W takim wypadku pojawia się konieczność magazynowania rzeczy. Niestety większość piwnic jest zbyt małych i dodatkowo panują w nich niesprzyjające warunki do przechowywania np. dywanów i tapicerowanych mebli. Firmy oferujące powierzchnie magazynowe dysponują zarówno dużymi, jak i niewielkimi magazynami, dzięki czemu każdy może dopasować wielkość do swoich potrzeb.

  • Przestrzeń można wynajmować przez dowolny okres. Jest to niezwykle istotne dla osób, których mieszkania zostały zalane. Nie muszą wiązać się długoterminowymi umowami. W większości przypadków potrzebują wynająć magazyn na miesiąc lub dwa. Taki czas powinien być w zupełności wystarczający do przywrócenia mieszkania do pierwotnego stanu.
  • Powierzchnie magazynowe są do dyspozycji wynajmujących 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok. Bez względu na porę dnia lub nocy, zawsze mamy dostęp do swoich przedmiotów.

W wynajmowanych magazynach panuje stała temperatura, dzięki której mamy pewność, że nasze przedmioty w żaden sposób nie ucierpią w trakcie magazynowania.

Co jeszcze warto wiedzieć o powierzchniach magazynowych?

Firmy oferujące magazyny na wynajem, niejednokrotnie oferują pomoc w przetransportowaniu przedmiotów z zalanego mieszkania. Jest to szczególnie istotne w przypadku gdy nie posiadamy samochodu z dużą przestrzenią załadunkową lub gdy liczba przedmiotów do przewiezienia (a także ich wielkość) jest po prostu zbyt duża. Ponadto w razie potrzeby, możemy przedłużyć okres wynajmu o kolejny miesiąc lub dwa. Taka konieczność może wynikać m.in. z ciągnącego się remontu. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy zalanie wyrządziło więcej szkód niż pierwotnie przypuszczano. Wybierając magazyn samoobsługowy, warto kierować się dogodnym dojazdem i korzystną lokalizacją.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM – powierzchnie magazynowe Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *