Czyszczenie wykładziny odkurzaczem parowym

Jak często czyścić wykładzinę?

Wykładziny stosowane są zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i wielu firmach czy budynkach użyteczności publicznej – bankach czy urzędach. Aby wykładzina była estetyczna, należy dokonywać jej regularnego czyszczenia, szczególnie tego specjalistycznego. Jak często wykładzina powinna być czyszczona i jakie istnieją na to sposoby? O tym poniżej!

Jak często czyścić wykładzinę?

Aby zachować wykładzinę w czystości, podobnie jak w przypadku dywanów zaleca się jej systematyczne odkurzanie – przynajmniej raz w tygodniu. Pozwoli to na bieżąco usuwać kurz, włosy czy drobne paproszki. Natomiast  raz w roku zaleca się przeprowadzenie specjalistycznego czyszczenia wykładziny. Przeprowadza się je nie tylko dla porządku i czystości, ale przede wszystkim – dla naszego zdrowia. Specjalistyczne czyszczenie wykładziny umożliwia usunięcie plam, tłuszczu, piasku, ale również bakterii i roztoczy, które mogą uczulać i wpływać negatywnie na zdrowie osób korzystających z pomieszczeń pokrytych wykładziną. Tak więc regularne czyszczenie wykładziny wpłowa nie tylko na estetykę, ale także na zachowanie zdrowia. Do specjalistycznego czyszczenia wykładzin stosowane są nowoczesne, certyfikowane urządzenia oraz hipoalergiczne produkty, zapewniające najwyższe bezpieczeństwo – zarówno dla użytkowników pomieszczeń, jak i osób sprzątających. Tego rodzaju czynność warto zlecić profesjonalnym firmom zajmującym się różnego rodzaju porządkami, takim jak chociażby Inmago. Co warto wiedzieć o specjalistycznym czyszczeniu wykładzin?

Specjalistyczne czyszczenie wykładziny – to warto wiedzieć

W zależności od rodzaju pomieszczenia i stopnia zabrudzenia, specjalistyczne czyszczenie wykładziny może odbywać się na sucho i półsucho. Jednak najskuteczniejszym sposobem na usunięcie trudnych zabrudzeń i zanieczyszczeń z podłoża wykładziny jest tzw. czyszczenie ekstrakcyjne wykładziny.

Jest to metoda prania wykładziny “na mokro”, w której wykorzystywana jest specjalistyczna maszyna natryskowo-ssąca, nazywana również odkurzaczem piorącym. Przy pomocy odkurzacza wykonywane jest płukanie wykładziny wodą z dodatkiem hipoalergicznego środka piorącego. Pranie ekstrakcyjne deklasuje pozostałe metody pod kątem skuteczności, jednak preparaty muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju zabrudzeń. Stąd też tego rodzaju pranie jest niemożliwe do wykonania we własnym zakresie, ponieważ poza niezbędną wiedzą na temat środków piorących musimy również dysponować wspomnianym wyżej sprzętem. Pranie ekstrakcyjne umożliwia usunięcie nawet najbardziej opornych plam (w tych tłustych), plam komunikacyjnych, plam z kawy, herbaty i żywności. Umożliwia również usuwanie gum do żucia. Po dokonaniu takiego prania zaleca się również impregnację wykładziny. Dzięki temu skutecznie zwiększymy jej żywotność i przedłużymy możliwość cieszenia się czystą, estetyczną podłogą.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *