Oświetlenie łazienkowe

Jak efektownie oświetlić łazienkę?

Wybranie odpowiedniego oświetlenia do łazienki jest jedną z najważniejszych kwestii. Powinno być na tyle funkcjonalne, by codzienne zabiegi pielęgnacyjne oraz wieczorny relaks mogły odbywać się w komfortowych warunkach.

Punktowe oświetlenie łazienki

Ciekawą opcją, która cieszy się sporą popularnością jest punktowe oświetlenie łazienkowe. Dzięki temu miejsca wymagające łatwego dostępu do światła staną się w pełni funkcjonalne.

Tego typu oświetlenie w znacznym stopniu ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Można je zamontować w wybranym przez siebie miejscu, jednak zdecydowanie najlepszą decyzją będzie umiejscowienie go nad lustrem lub – jeśli pozwala na to metraż łazienki – po jego dwóch stronach. To właśnie tam powinny znajdować się odpowiednio ustawione, dopasowane pod względem wielkości i mocy lampy, które z łatwością będzie można ustawić według własnych potrzeb.

Oświetlenie punktowe do łazienki sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Warto pamiętać, by w przypadku dużej powierzchni zdecydować się lampy, dzięki którym wnętrze zostanie dostatecznie doświetlone. Można w tym przypadku wybrać dodatkowe lampy, które umieścisz w centralnym punkcie łazienki.

Oświetlenie w łazience
Oświetlenie w łazience

Zadbaj o oświetlenie łazienkowe nad lustrem

Niezwykle istotne jest, by oświetlenie nad lustrem znajdowało się na odpowiedniej wysokości.

Modny w aranżacji wnętrz minimalizm sprawdzi się również w przypadku lamp. Kinkiet łazienkowy w stylowych kolorach, który umieścisz w korzystnej odległości od lustra i umywalki pozwoli uzyskać odpowiednie światło – dzięki temu codzienne korzystanie z łazienki będzie komfortowe.

Decydując się na dodatki do łazienki warto postawić na oryginalne oświetlenie. Oświetlenie LED do łazienki, które cieszy się dużą popularnością, stanie się również atrakcyjnym dodatkiem do Twojego wnętrza. Fantazyjne, różnokolorowe modele, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym z łatwością dopasujesz do dominującego w remontowanym pomieszczeniu stylu.

Warto postawić na lampy, które wyróżniają się nie tylko kolorystyką, ale także kształtem, czy rodzajem wykończenia. Dzięki temu Twoje wnętrze zyska na atrakcyjności i przez wiele lat zachowa swój nowoczesny wygląd.

W zależności od wielkości wnętrza można pozwolić sobie na większą ilość lamp – otrzymany efekt będzie zdecydowanie bardziej zadowalający.

Barwa światła w łazience ma znaczenie

Nie da się ukryć, że barwa światła w łazience odgrywa bardzo ważną rolę. Duże znaczenie ma w tym przypadku zastosowana w pomieszczeniu kolorystyka. W przypadku jasnych pomieszczeń warto postawić na zimne światło, w ciemnych na nieco cieplejsze.

W każdej łazience można wyróżnić dwie strefy – pierwsza w okolicy lustra i umywalki, druga, nazywana kąpielową – w pobliżu wanny lub prysznica. Do pierwszej z nich powinno się wybierać chłodne światło (4000-5500 K). Z kolei w przypadku miejsca przeznaczonego na relaks optymalna będzie cieplejsza barwa, czyli poniżej 3000 K.

Najważniejszą kwestią jest, by lampa, którą wybierzesz, została odpowiednio zamontowana. Powinna znaleźć się na wysokości wzroku – dzięki temu Twoja twarz będzie dostatecznie oświetlona. W miejscu przeznaczonym na odpoczynek świetnie będzie prezentować się często wybierane oświetlenie LED. Umiejscowienie go w okolicy prysznica lub wanny pozwoli osiągnąć atrakcyjny i jednocześnie sprzyjający odpoczynkowi efekt. Z łatwością wyciszysz się i zregenerujesz siły po wyczerpującym dniu w pracy.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju oświetlenia. Jesteśmy pewni, że wybrana przez Ciebie lampa wisząca do łazienki będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych dodatków w Twoim wnętrzu.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie łazienki i zapoznaj się z dostępną w naszym sklepie ofertą. Zdecyduj się na lampy, które sprawią, że przebywanie w nowo urządzanym wnętrzu będzie jednym z przyjemniejszych momentów w ciągu dnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.