Zakochana para po ślubie wśród drzew

Jak je celebrować rocznice ślubu? Pomysły i inspiracje

Papierowa, porcelanowa czy złota – każdą rocznicę ślubu warto celebrować w sposób wyjątkowy. Szczególnie ciepło myślimy o bliskich nam małżeństwach w sezonie letnim, w którym odbywa się najwięcej ślubów, a więc także i wiele rocznic. Jak w tym dniu sprawić przyjemność swoim najbliższym? Podpowiadamy!

Jakie rocznice ślubu obchodzimy?

Rocznice ślubu to szczególne momenty, które chętnie celebrujemy w gronie najbliższych. Już sama nazwa danej rocznicy może stanowić wspaniałą inspirację motywu przewodniego uroczystości lub prezentu na tę okazję. Jakie znamy nazwy rocznic ślubu? 

Rocznice ślubu

  • papierowa (1. rocznica ślubu)
  • bawełniana (2. rocznica ślubu)
  • skórzana (3. rocznica ślubu)
  • kwiatowa (4. rocznica ślubu)
  • drewniana (5. rocznica ślubu)
  • cukrowa (6. rocznica ślubu)
  • porcelanowa (20. rocznica ślubu)
  • perłowa (30. rocznica ślubu)
  • złota (50. rocznica ślubu).

Symboliczne nawiązanie do nazwy rocznicy może stać się miłym gestem w stronę małżonków, którzy z pewnością to docenią!

Świętowanie rocznucy ślubu. Wspólne przyjęcie lub… impreza niespodzianka!

Świetnym pomysłem na świętowanie rocznicy ślubu jest przyjęcie. Grill w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół? Rodzinny obiad zwieńczony smakowitym tortem i kieliszkiem szampana? A może spotkanie z bliskimi w ulubionej restauracji? Możliwości jest dziś całe mnóstwo, a przyjęcia to świetna forma celebrowania wyjątkowych chwil!

Jeśli zbliża się rocznica ślubu Twoich najbliższych, warto z wyprzedzeniem przemyśleć to wydarzenie. Może okazać się, że wymaga ono podjęcia współpracy z firmą cateringową czy wstępnej rezerwacji lokalu. W gorącym sezonie, bogatym w imprezy rodzinne, terminy mogą być bookowane znacznie wcześniej niż nam się wydaje. Im szybciej zaczniesz planowanie, tym większa szansa, że impreza będzie dopięta na ostatni guzik. Przygotowując przyjęcie dla bliskich – rodziców czy przyjaciół – warto pomyśleć o imprezie niespodziance. Może będzie to najlepsza rocznica, o jakiej nawet nie marzyli małżonkowie. Takie przyjęcie wzbogacić można sesją zdjęciową, girlandą balonów z helem czy wspólnym oglądaniem reportażu ślubnego, do którego tak rzadko jest okazja powrócić. Przygotowując imprezę niespodziankę, warto być jednak czujnym! Jeśli para świętująca rocznicę ślubu planuje w tajemnicy jakiś romantyczny wyjazd tylko we dwoje, takie przyjęcie planowane za ich plecami może okazać się zdecydowanie nietrafioną niespodzianką. Dyskretne wybadanie planów małżonków na najbliższy czas to konieczność przy planowaniu przyjęcia.

Upominki z okazji rocznicy ślubu w stylu klasycznym

Zbliża się rocznica ślubu Twojej przyjaciółki, brata, a może rodziców? Nieważne, czy ten szczególny dzień w ich życiu miał miejsce rok, pięć czy pięćdziesiąt lat temu – każda rocznica warta jest szczególnego upamiętnienia. Jedną z form celebrowania ważnych okazji w naszej kulturze jest wręczanie sobie upominków. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze prezentu na rocznicę ślubu?

W przypadku rocznic ślubu zawsze warto postawić na klasyki. Z naszego doświadczenia wynika, że na takie okazje zestawy prezentowe łączące czekoladę i alkohol sprawdzają się absolutnie najlepiej. Oczywiście dziś wśród słodkich upominków można wprost przebierać, począwszy od bombonierek, po zestawy pralin czy wykwintnych bakalii w czekoladzie. Z kategorii alkoholi dobrze sprawdzają się wina, choć kupujący chętnie sięgają także po mocniejsze trunki. Im bardziej znamy parę świętującą rocznicę ślubu, tym łatwiej dopasować zestaw do ich gustu i preferencji – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia.

Elegancki zestaw prezentowy, idealny na rocznicę ślubu
Elegancki zestaw prezentowy, idealny na rocznicę ślubu / Fot. Materiał partnera

Inspirując się nazwami rocznic, warto wybrać zestaw upominkowy z porcelanową filiżanką na 20. rocznicę ślubu, drewniany kuferek wypełniony słodkościami na piąte wspólne świętowanie, a asortyment aksamitnych słodkości w szóstym roku małżeństwa bliskiej nam pary. Każdy prezent warto spersonalizować, dodając do niego karnet z najlepszymi życzeniami.

Najmniej znaczy czasem najwięcej. Kartki i życzenia

Jeśli zorganizowanie przyjęcia czy wręczenie upominku okaże się z jakiegoś powodu niemożliwe, warto pamiętać o najprostszym, a jednocześnie czasem najważniejszym – szczerych życzeniach. Ten prezent kosztuje nas tak niewiele, a z pewnością sprawi wiele radości małżeństwu celebrującemu swoją rocznicę. Kartka z ciepłymi słowami znaleziona w skrzynce w tym wyjątkowym dniu lub krótka rozmowa telefoniczna dodająca otuchy to świetne sposoby na podkreślenie, że w tym szczególnym dniu jesteśmy obecni przy naszych najbliższych. Ukazanie, jak cieszymy się ich szczęściem pomimo dzielących nas kilometrów, lat czy doświadczenia życiowego mogą okazać się bardzo budujące i ubogacające dla każdej strony.

Źródło: Informacja prasowa

Nobilia od ponad 20 lat specjalizuje się w komponowaniu autorskich zestawów upominkowych, znajdujących uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Niepowtarzalne i wyjątkowe prezenty sygnowane marką Nobilia cechuje oryginalne wzornictwo i wysoka jakość rzemieślniczych słodkości, aromatycznych trunków i produktów gourmet food. Autorskie kompozycje prezentowe to doskonały pomysł na upominek dla członka rodziny, szefa czy współpracownika. Nobilia proponuje eleganckie zestawy tematyczne, np. dla osób lubiących podróże, zwierzęta, zestawy dla kobiet, rodzin z dziećmi itp. Kosze wypełniane są specjałami, których nie znajdzie się na półkach supermarketów, a część jest importowana wyłącznie w limitowanych seriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *