Terminal lotniska

Jak otrzymać wodę jonizowaną?

Zanim przejdziemy do tego, jak można zrobić wodę jonizowaną, zacznijmy od wyjaśnienia, czym ona w ogóle jest. Woda jonizowana, nazywana również alkaliczną (zasadową), charakteryzuje się pH wyższym, niż 7,5. Oznacza to, że taka woda ma odczyn zasadowy, zamiast neutralnego. Ze względu na swoje pH woda alkaliczna wspomaga odkwaszanie organizmu oraz ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Zatem w jaki sposób najłatwiej uzyskać dostęp do korzystnej dla zdrowia wody jonizowanej? Czy można ją zrobić samodzielnie? Jakie urządzenie może okazać się pomocne?

Do kupienia i do zrobienia

Na rynku istnieje wiele firm, które mają w swojej ofercie wodę alkaliczną. Jeżeli poświęcimy chwilę na poszukiwania, to z pewnością uda nam się ją znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Niemniej jednak w ramach oszczędności, jeśli jednak chcemy, możemy również samodzielnie przygotować wodę jonizowaną. Jak zrobić to szybko i bez wysiłku? Możesz skorzystać z jednego z przepisów umożliwiających przygotowanie takiej wody w domowym zaciszu. Do jej przygotowania można użyć soli himalajskiej i cytryny (w takim przypadku należy odczekać około doby), sody lub kropli zasadowych (dostępnych w aptece). Niestety niekoniecznie efekt będzie w pełni zadowalający, a pH na oczekiwanym poziomie Jeśli jednak zależy Ci na dobrej jakości wodzie alkalicznej i chcesz na stałe wprowadzić ją do swojego menu, zainwestuj w jonizator do wody.

Woda alkaliczna uzyskana dzięki jonizatorowi

Z pomocą jonizatorów proces uzyskiwania wody alkalicznej jest niezwykle prosty. Przykładem małego jonizatora, który świetnie sprawdzi się podczas codziennego użytkowania jest aQuator Mini Classic. Dzięki wykorzystaniu procesu hydrolizy, urządzenie dzieli wodę na dwie części – zasadową (żywą) oraz kwaśną (martwą). Urządzenie jest stosunkowo uniwersalne i w zależności od potrzeb, możemy z jego pomocą wytwarzać wodę zarówno zasadową, jak i kwaśną. Zakres pH, który można uzyskać znajduje się w przedziale 3-11,2. Materiały, które zostały wykorzystane do zbudowania układu umożliwiającego przeprowadzanie hydrolizy to medyczna stal nierdzewna (katoda) i tytan (anoda).

Urządzenia godne polecenia

Na potrzeby “przemysłowej” produkcji, warto wybrać JAY 101, który ma wydajność 9 litrów na minutę. Jest on dość dużym urządzeniem, jednak wykorzystując wysokiej jakości urządzenia, tym co otrzymamy będzie najwyższej jakości woda jonizowana. Jak zrobić ją w podróży? Jeżeli chcemy wybrać się w podróż i mieć ze sobą jonizator, godnym polecenia urządzeniem będzie Alkaline Water Flask, o pojemności 0,3 l. To przenośne, poręczne urządzenie, świetnie sprawdzi się nie tylko podczas wyjazdu, ale też na co dzień, np. w pracy lub na uczelni. Jeżeli chcemy mieć jonizator w domu i nie zależy nam na jego mobilności, to dobrym wyborem będzie aQuator Vivo Classic, który w pełni zaspokoi dzienne zapotrzebowanie na wodę jonizowaną. Dodatkowo ma nowoczesny design, który świetnie wpasuje się w każdą kuchnię. Wszystkie wymienione w artykule jonizatory znaleźć można w atrakcyjnych cenach w mediasklep24.pl.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *