Przeziębiona kobieta leży w łóżku i kaszle

Jak pozbyć się kaszlu?

Kaszel może mieć różne podłoże, najczęściej jest jednak oznaką choroby powstałej na skutek infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Jest to obaw wyjątkowo dokuczliwy, może mu towarzyszyć ból w klatce piersiowej oraz drapanie i suchość w gardle. Kaszel może także zakłócać sen i powodować uczucie dyskomfortu. Jak skutecznie się go pozbyć?

Kaszel – jakie są jego rodzaje?

Aby skutecznie pozbyć się kaszlu, należy ustalić jego rodzaj. Kaszel suchy (nieproduktywny) potrafi być bardzo męczący. Najczęściej towarzyszy mu drapanie w gardle oraz chrypka. Lubi on atakować nocą, zakłócając sen. Jest nazywany nieproduktywnym, ponieważ nie prowadzi do odkrztuszania wydzieliny. Jego przyczyny bywają różne: astma, podrażnienie dróg oddechowych, alergie, a nawet nowotwory. Najczęściej jest on jednak oznaką infekcji układu oddechowego. W takich przypadkach po kilku dniach przechodzi on w kaszel mokry (produktywny). Towarzyszy mu odkrztuszanie wydzieliny, która jest lepka i gęsta. Przynosi to chorym wyraźną ulgę. Kaszel wilgotny nie ma charakteru napadowego i nasila się on w okolicach porannych. Jak widać, kaszel może mieć charakter produktywny bądź nie, a każdy z nich leczy się w odmienny sposób.

Jak pozbyć się suchego kaszlu?

Z suchym kaszlem najlepiej radzić sobie sięgając po odpowiedni syrop. Jest nim Supremin. Może być stosowany przez dorosłych, jak i dzieci powyżej drugiego roku życia. Syrop zawiera butamirat – substancję czynną, która zmniejsza częstotliwość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Dodatkowo butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela. Działania niepożądane w przypadku Supreminu występują rzadko. Syrop jest za to bardzo skuteczny i łagodzi uciążliwe objawy.

Jak pozbyć się mokrego kaszlu?

W przypadku mokrego kaszlu świetnie sprawdzi się Flegamina. Syrop zwiększa objętość i lepkość gęstej wydzieliny oskrzelowej, ułatwiając tym samym jej odkrztuszanie. Przy okazji poprawia czynność nabłonka rzęskowego. Jego substancją czynną jest bromheksyna chlorowodorku. Flegamina może być stosowana przez dorosłych i dzieci powyżej drugiego roku życia. W przypadku najmłodszych warto sięgnąć po Flegaminę Classic Junior o smaku truskawkowym. Szybko przyniesie ona ulgę dziecku. Syrop nie zawiera cukru, ale posiada przyjemny smak, dzięki czemu znacznie łatwiej jest go podawać dzieciom. Flegamina jest również dostępna w smaku miętowym i malinowym. Może być ona także przyjmowana w tabletkach.

Co na kaszel?

W aptekach dostępnych jest wiele syropów. Aby wybrać ten odpowiedni, trzeba przede wszystkim określić, z jakim rodzajem kaszlu walczymy: suchym czy mokrym. W obu przypadkach można liczyć na szeroką gamę produktów leczniczych. Warto stawiać na sprawdzone syropy. W przypadku kaszlu suchego świetnie sprawdzi się Supremin, zaś na kaszel mokry najlepiej zastosować Flegaminę. Oba produkty cechują się wysoką skutecznością i szybko przynoszą ulgę, pomagając wrócić do zdrowia. Już teraz wróć do zdrowia, dzięki odpowiednim preparatom na kaszel jak Supremin czy Flegamina.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *