Jak skutecznie zdezynfekować ubrania dla dzieci?

Jak skutecznie dezynfekować dziecięce ubrania?

Robiąc pranie często nie zdajemy sobie sprawy, że po wyjęciu ubrań lub pościeli z pralki nie są one nieskazitelnie czyste i wciąż mogą być domem dla różnorodnych drobnoustrojów, w tym bakterii, roztoczy i wirusów. Problem ten szczególnie istotny staje się dzisiaj, w czasie zagrożenia koronawirusem. Trzeba jednak pamiętać, że dezynfekcja ubrań ważna jest nie tylko w czasie pandemii COVID-19. Zdrowie jest zawsze ważne, dlatego o czystość odzieży naszej i naszych dzieci musimy dbać każdego dnia, chociaż w aktualnej sytuacji właściwa dezynfekcja dziecięcych ubrań staje kluczowym problemem.

Jak prać ubranka dla dzieci  

Pranie ubrań dla dzieci w niewielkim stopniu różni się od prania odzieży dla dorosłych. Przed włożeniem ubrań do pralki należy posegregować je według kolorów oraz rodzaju materiału, z którego są wykonane – od tego zależy temperatura prania. Dzięki temu unikniemy zafarbowania ubrań oraz zniekształcenia następującego w wyniku prania w zbyt wysokiej temperaturze. Przed praniem zawsze warto sprawdzić informacje na metce dotyczące temperatury prania, suszenia i prasowania.

Jeśli pralka posiada specjalny program do prania ubrań dziecięcych warto z niego skorzystać, chociaż pranie trwa dłużej. Dzięki temu nie będzie konieczne dodawanie odplamiaczy, wybielaczy lub innych środków chemicznych usuwających plamy i typowe zabrudzenia, często występujące na dziecięcych ubrankach.

Piorąc ubrania dla dzieci trzeba zadbać także o odpowiedni proszek, dostosowany do potrzeb najmłodszych. Dzięki temu nie będziemy narażać skóry naszych pociech na kontakt z potencjalnymi alergenami, substancjami zapachowymi oraz silnymi detergentami. Dlatego wybierając proszek do prania ubranek dla dzieci warto sięgać po produkty hypoalergiczne i testowane dermatologicznie.

Po praniu zasadniczym istotne jest, aby dokładnie wypłukać pozostałości substancji piorących z ubrań lub pościeli. Dlatego, jeśli pralka ma taką funkcję, warto nastawić dodatkowe płukanie. Wysuszone ubranka można dla pewności wyprasować – wysoka temperatura zabije zarazki, które nie zostały usunięte w praniu. Ważne, aby podczas prasowania ustawić temperaturę żelazka według oznaczeń z metki.

Czy samo pranie wystarczy, aby skutecznie zdezynfekować dziecięce ubrania?

Niestety, nawet najlepiej wykonane pranie w zwykłych środkach oraz temperaturze 40 stopni Celsjusza nie zapewnia pełnego zabezpieczenia przed grzybami, roztoczami, bakteriami i wirusami. Przynajmniej raz w miesiącu warto przeprowadzić dezynfekcję ubrań i pościeli. W dobie koronawirusa taką operację można przeprowadzić raz na tydzień lub częściej.

Jak skutecznie zdezynfekować ubrania dla dzieci?

Aby zdezynfekować odzież i pościel, a jednocześnie wyprać je do czysta można  wykorzystać specjalny proszek dezynfekujący do prania. Taki proszek nie tylko usuwa plamy i zabrudzenia w temperaturze zaledwie 40 stopni, ale także zabija zarazki, grzyby i roztocza.  Pranie do dezynfekcji przygotowujemy analogicznie jak zwyczajne – segregujemy ubrania według kolorów i tkanin, a następnie wkładamy do pralki i ustawiamy właściwy program. Co ważne, dobre proszki do dezynfekcji działają już w 40 stopniach Celsjusza, zatem są bezpieczne dla delikatnych tkanin białych i kolorowych.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.