Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim?

Projektując pokój dziecięcy mamy do wyboru mnóstwo styli. Jednym z najciekawszych w ostatnich latach jest styl skandynawski, umożliwiający urządzenie pięknego pokoju zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Styl skandynawski nie musi być zimny, a wręcz przeciwnie – może być bardzo kolorowy. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten styl i jak w łatwy sposób zaprojektować w nim pokój dla Twojej pociechy!

Co charakteryzuje styl skandynawski we wnętrzach?

Na przestrzeni lat styl skandynawski we wnętrzach przeszedł ewolucję, co spowodowało, że istnieje kilka jego odmian: gustawiański z klasycznymi elementami, new nordic, scandi chic czy folkowy. W najbardziej klasycznym wydaniu styl skandynawski bazuje na naturalnych kolorach i materiałach. Najczęściej można spotkać połączenie ciepłego drewna z kolorem białym, szarym i elementami czerni. W ostatnim czasie jest on przez projektantów wzbogacany złotem. Styl gustawiański jest dość różnorodny. Możemy tutaj znaleźć dość ciężkie meble, ale na tle jasnych ścian, parkietów i naturalnych dodatków. Odmianę tę charakteryzuje różnorodność faktur. Styl folkowy jest prosty, wykorzystuje naturalne materiały i elementy DIY, czyli wykonane własnoręcznie. Jest to najbardziej kolorowa odmiana stylu skandynawskiego, szczególnie lubiana przez troszkę starsze dzieci.

Styl new nordic to białe ściany, drewniana podłoga, jasne meble i dodatki z naturalnych materiałów. Styl new nordic uzupełniają kolorowe dekoracje, np. plecione dywany. Odmianę scandi chic charakteryzują dodatki w kolorach złotym i miedzianym. W tym stylu znajdziemy również kolory takie jak żółć, pudrowy róż czy błękit. Dodatkami są lampy z przeskalowanymi szklanymi kloszami, puszyste i miękkie skóry. W scandi chic projektanci przełamują biel większą ilością elementów w czarnym kolorze.

Jak urządzić dziecięcy pokój w stylu skandynawskim?

Jeśli podoba Ci się nowoczesny styl skandynawski, wystarczy zastosować kilka reguł i pozwolić sobie na elastyczność. Aby osiągnąć najbardziej klasyczny styl skandynawski, warto postawić na jasne kolory – biel, szarości, delikatne pastele i przełamać je kontrastowymi, charakterystycznymi dodatkami. Białe łóżeczko, które możemy dostać w dobrych sklepach internetowych, takich jak np. Zasypianko, można zestawić z delikatnie błękitną lub różową ścianą. Warto zadbać o kolorowe akcenty, ale również naturalne, np. wykonane z drewna. Dodatki w geometrycznych kształtach to jeden z charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego, który można śmiało zastosować także w pokoiku dziecięcym. Pamiętaj, że nawet gdy postawisz na dużo bieli, przełamując ją kolorami i geometrycznymi dodatkami zachowasz odpowiedni styl, a pokoik dla dziecka będzie przytulny i świetnie zaaranżowany.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *