Okrągły stół ze szklanym blatem

Jak wybrać centralną i najważniejszą część Twojego salonu ?

Jeżeli w obecnych czasach komuś wydaje się, że ława w salonie to prostokątny stoliczek na krótkich nóżkach, to co najmniej nie docenia kreatywności projektantów mebli. Lecz z racji, że ”o gustach się nie dyskutuje” to warto przed wyborem tego obowiązkowego elementu salonu samodzielnie rozejrzeć się wśród dostępnych na rynku produktów i samemu dobrać ławę idealną.

A gdyby tak odrzucić standardy?


Ława nie musi być prostokątna. W sumie to ława nie musi być… ławą! Może spełniać jej funkcje, aczkolwiek wśród szerokiej oferty rynkowej kształt tego mebla nie jest wcale taki oczywisty. Podobnie z wysokością, która standardowo do imponujących nie należała. Czasy, kiedy kupowano mebel jakikolwiek, byle tylko było czym wypełnić przestrzeń – minęły.

Komplet okrągłych stolików
Komplet okrągłych stolików


Głównym zadaniem mebla w centralnej części salonu jest umożliwienie odłożenia kawy, gazety czy pilota. Można powiedzieć, że ława to taki towarzysz kanapy czy fotela, bez którego aranżacja zdaje się niepełną. Warto więc czasem postawić na nietypowe rozwiązania, takie jak ława imitująca niewielką szafeczkę, która pozwala na ukrycie aktualnie niepotrzebnych przedmiotów. Alternatywą dla ławy w kształcie prostokąta jest ława okrągła na wysokich nóżkach bądź w formie kosza z pokrywką. Trójkąt to także figura geometryczna, której nie brakuje wśród blatów ław i stolików kawowych. Oferta Edinos.pl bogata jest w modułowe ławy do salonu, które z pozoru stanowią jedność, jednakże w dwie sekundy wyczarować można dwa meble lub właśnie powiększyć przestrzeń do chodzenia. Nie brakuje tu także wysokich stoliczków na kółkach pełniących rolę minibarków lub bufetu. Osoby pragnące mebla, który wyposażony być musi w półkę pod blatem, to i takie znajdzie.

Nowoczesny stolik w kształcie geometrycznym

Komu ławę, komu?

Fantazyjne kształty blatów, ilość nóg, zabawa wysokościami i dodatkami to jednak tylko fragment charakterystyki ław w salonie. Największy atut mebla oprzeć można także na materiale, z jakiego został wykonany. Popularne drewno zastępowane całkowicie lub miksowane jest z metalowymi czy z tworzywa sztucznego elementami. Sklepy dysponują także wersjami mebla z twardym nietransparentnym blatem lub też wykonanym z wytrzymałego szkła. Pomimo pozornej lekkości ławy należą do mebli solidnych, które raz kupione, obecne są w salonie latami. Osoby miłujące minimalizm preferują najprostsze formą ławy z cienkimi nogami. Opcja z blatem przeszklonym także wpisuje się w styl loftowy, aczkolwiek towarzyszy także bogatszym przestrzeniom, które potrzebują optycznego stonowania. Ci, którzy traktują ten mebel jako najistotniejszą rzecz w salonie, stawiają na specyficzny wygląd, który rzuca się w oczy.

Wybierz po swojemu!

Prostokątna, okrągła, o designie standardowym czy przypominająca każdy inny oprócz ławy mebel – nieistotne. Decydując się na konkretny model, nie warto zawsze słuchać się katalogów wnętrzarskich. Jako najważniejszy element salonu musi po prostu współgrać zresztą; warto zatem postawić na ławę, która pozwoli cieszyć się nią poprzez funkcjonalność i piękno zarazem.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *