Lekarka z pacjentką w przychodni

Jaka drukarka fiskalna do przychodni? Jak wybrać drukarkę fiskalną do przychodni?

Placówki medyczne wbrew pozorom także prowadzą działalność usługową, za którą nierzadko trzeba dodatkowo zapłacić. Ewidencjonowanie przychodów może być za pomocą drukarki fiskalnej. Jak jednak ją właściwie dobrać do potrzeb przychodni?

Czym jest drukarka fiskalna?

W kontekście sprzedaży i ewidencji zazwyczaj mówi się o kasach fiskalnych, jednak równie często i chętnie wybierany jest inny typ tego urządzenia, czyli drukarka fiskalna. Czym ona jest? Przede wszystkim odróżnia się tym, że nie działa autonomicznie i musi być podłączona np. do komputera lub laptopa z zainstalowaną odpowiednią aplikacją oraz dostępem do wszystkich danych. To jednak daje jej znacznie szersze możliwości niż w przypadku kas fiskalnych. Z tego też powodu coraz częściej można z nich korzystać w bardzo wielu miejscach, nie tylko w sklepach czy punktach usługowych, ale i w przychodniach.

Jaka drukarka do przychodni?

Jak już wiemy, drukarki fiskalne mają większe możliwości, a dzięki swojej uniwersalności z powodzeniem mogą być wykorzystywane w wielu różnych branżach, także tych związanych z medycyną. Dzięki integracji z programem komputerowym ma się łatwy dostęp do danych pacjentów, a także wszystkich informacji o usługach oferowanych w placówce i najważniejszych kwestiach pozwalających na prawidłowe zarządzanie takimi miejscami. Najlepiej będzie, jeżeli wybierze się sprawdzone i pewne urządzenie, biorąc pod uwagę jego parametry. Dobry sprzęt taki jak drukarka do przychodni ze sklepu www.mojafiskalna.pl, powinna cechować się niewielkimi gabarytami, lekkością oraz tym, by była poręczna i łatwa w obsłudze. Warto też zwrócić uwagę na inne istotne aspekty, które mogą się przydać, jak choćby wytrzymała obudowa z powłoką antybakteryjną.

Jakie parametry drukarki fiskalnej do przychodni?

W praktyce, przychodnie nie potrzebują wiele, tak więc wytrzymały akumulator czy konkretna wielkość nie mają aż tak dużego znaczenia. Z pewnością warto, by urządzenie to było pojemne, mogło pomieścić wszystkie dane o usługach, a także to jaką liczba znaków dopuszcza. Patrząc na nazwy niektórych świadczeń medycznych, może być problem z ich wypisaniem na paragonie. Dobrze też, jeżeli urządzenie będzie wykonywało elektroniczną kopię paragonu, a jak wiadomo, wszystkie takie dokumenty muszą być przechowywane przez 5 lat do kontroli skarbowej.

Drukarka czy kasa fiskalna online do przychodni?

To już zależeć będzie przede wszystkim od danej przychodni. Warto jednak wspomnieć co na ten temat mówią przepisy prawa. Nie są one aż tak szczegółowe, jednak według ustawy o podatku od towarów i usług wynika, że kasy fiskalne online muszą mieć jedynie prywatne i indywidualne praktyki lekarskie. Teoretycznie nie dotyczy to więc przychodni, które w takim przypadku nie są zobowiązane do wymiany urządzenia na nowszy model. Trzeba jednak pamiętać, ze w wielu takich placówkach mamy do czynienia z grupą indywidualnych praktyk i wówczas wymiana sprzętu będzie konieczna.

Drukarki fiskalne działają podobnie i mają też więcej możliwości, pozwalając na lepsze usprawnienie pracy. Jeżeli w przychodni używa się odpowiednich aplikacji, to rozwiązanie będzie po prostu wygodniejsze, co więcej, one też działają w formie urządzeń online, dzięki czemu spełniają wszystkie najważniejsze założenia przepisów prawa.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *