Jakie są rodzaje lad recepcyjnych?

Lady recepcyjne to jedne z podstawowych elementów umeblowania w większości miejsc usługowych, czyli przede wszystkim w przychodniach lekarskich, w urzędach, w hotelach i w obiektach biurowych. Zadaniem tego rodzaju elementów wyposażenia jest zapewnienie dobrych warunków do przyjmowania i zapisywania zgłaszających się na wizytę gości, pacjentów i klientów. Właściwe dobranie lady recepcyjnej pozwoli zapobiec powstawaniu w recepcji dużych kolejek i zatorów i jednocześnie też sprawi, że firma będzie od razu robiła dobre pierwsze wrażenie na przychodzących gościach. W artykule opisujemy, jakie dokładnie funkcje pełnią lady recepcyjne oraz jakie są ich rodzaje.

Dlaczego lady recepcyjne są tak ważnym elementem wykończenia?

Lada recepcyjna to element wykończenia wnętrza, który jest jednym z pierwszych, jakie gość widzi po przybyciu do budynku. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie pracującym w recepcji osobom odpowiednich warunków do tego, żeby móc przyjąć zgłaszających się na umówione spotkanie lub przychodzących w innych sprawach gości. Lada recepcyjna powinna być też wygodna dla samych interesantów. Siedzące po obu stronach „okienka” osoby powinny się dobrze widzieć i słyszeć oraz móc wygodnie usiąść. Dodatkowo po stronie pracownika recepcji powinien znajdować się blat, na którym można ustawić wykorzystywany w pracy monitor, klawiaturę i mysz komputerową, oraz szafki i szuflady, w których pracownik recepcji może wygodnie przechowywać wszystkie dokumenty i inne materiały, które będą mu pomocne w pracy.

Jakie wymagania muszą spełniać lady recepcyjne?

Lady recepcyjne muszą być oczywiście dostosowane do potrzeb danej firmy. W zależności od tego ile osób każdego dnia korzysta z recepcji, lada recepcyjna musi być na tyle duża, żeby znalazło się za nią miejsce dla każdego umieszczonego w tym miejscu pracownika. To samo oczywiście dotyczy miejsc dla gości. Każdy korzystający z recepcji interesant powinien mieć zapewnione tak samo dobre warunki podczas obsługi.

Istotnym wymaganiem, które stawia się przed ladami recepcyjnymi jest także dobry, estetyczny wygląd i to, żeby pasowały do innych elementów aranżacji. Nie można bowiem zapominać o tym, że ten element jest jednym z pierwszych, jakie widzi przychodząca z zewnątrz osoba i to on właśnie ma na nim zrobić dobre pierwsze wrażenie. Ważne jest też to, żeby lada recepcyjna odpowiadała potrzebom biura.  W tym celu koniecznie trzeba zastosować odpowiedni rodzaj lady recepcyjnej. Jakie są obecnie dostępne możliwości? W celu przedstawienia dostępnych obecnie w sprzedaży rodzajów lad recepcyjnych postanowiliśmy sprawdzić ofertę jednego z najbardziej cenionych na rynku w Polsce producentów i dystrybutorów m.in. mebli biurowych i mebli pracowniczych, czyli firmy Meblant z Wrocławia. Oto podstawowe rodzaje lad recepcyjnych, jakie są dostępne w jej ofercie.

Gotowe lady recepcyjne

Podstawowym rodzajem lad recepcyjnych są lady gotowe, które trzeba dobrać do własnych potrzeb i możliwości, czyli przede wszystkim do wymiarów recepcji. Wybierając taki rodzaj lady recepcyjnej trzeba dokładnie wiedzieć, ile osób chciałoby się przy niej posadzić i ile mamy na to miejsca. Zazwyczaj producenci mebli mają w swoich ofertach gotowe lady recepcyjne różnej wielkości i z różnymi dodatkowymi akcesoriami, które można wykonać w wielu różnorodnych kolorach.

Lady recepcyjne systemowe L-Box

Bardzo często stosowanym rodzaj lad recepcyjnych są też lady recepcyjne, które można złożyć z dostępnych elementów. W ofercie firmy Meblant taką możliwość dają lady recepcyjne typu L-Box. Decydując się na nie można stworzyć ladę recepcyjną, która będzie miała dowolną długość i za którą będzie wystarczająca ilość miejsca dla dowolnej liczby pracowników. Korzystając z możliwości systemów L-Box można też od razu dokupić idealnie pasujące do lady i gwarantujące dużą wygodę podczas pracy szafy, szafki czy regały. Dzięki temu cała recepcja będzie wykończona spójnie i wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasowały.

Lady recepcyjne połączone z miejscem pracy

W przypadku miejsc, w których nie ma potrzeby umieszczania przy wejściu dużej lady recenzyjnej, dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na bardzo małą ladę recepcyjną, która będzie połączona z pojedynczym miejscem pracy. Taka lada doskonale się sprawdzi np. w budynkach biurowych, do których zazwyczaj przychodzi niewiele osób z zewnątrz. Posadzona za taką pojedynczą, wielofunkcyjną ladą recepcyjną osoba będzie na pewno zwracała na siebie uwagę przychodzących gości, a przy okazji taki mebel zapewni jej dobre warunki do wykonywania innych obowiązków i nie będzie też zajmował zbyt wiele cennego miejsca w przestrzeni biurowej.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *