Wieszanie zasłon na karniszach

Karnisze hotelowe – nowy trend w dekoracji okien

Znalezienie właściwych dekoracji okienny często stanowi problem, ponieważ oprócz funkcji estetycznych powinny być one również praktyczne, by utrzymać wysoką funkcjonalność całego domu, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w nowym budownictwie. Cechuje się one minimalistycznym stylem i dużą praktycznością, by jak najlepiej ukryć wszelkie elementy danego mechanizmu. Dlatego właśnie tak popularne stają się karnisze sufitowe, których różne odmiany można znaleźć w hotelach. Dwa sposoby montażu czy możliwość łączenia kilku elementów w jeden, większy karnisz, sprawiają, że tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się jako karnisz hotelowy. Przekonaj się, jak wygodnym rozwiązaniem są karnisze sufitowe w hotelach i stwórz własną aranżację dostosowaną do specyfikacji pomieszczenia i całego budynku.

Karnisze sufitowe – sprawdzone rozwiązanie dla niestandardowych okien

W ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem są rozbudowane dekoracje okienne, jednak nie zawsze istnieje możliwość ich montażu. Stąd wiele osób, zwłaszcza tych, które mają kilka mieszkań lub budynków użytkowych stworzonych z myślą o potencjalnych gościach (hotele czy motele) szuka sprawdzonego rozwiązania, które będzie pasować do niewymiarowych aranżacji okiennych. Jednym z popularniejszych rozwiązań, charakterystyczna dla hoteli są karnisze sufitowe, które stanowią doskonałe połączenie nowoczesności z tradycyjnymi rozwiązaniami. Pozwalają one na zastosowanie wielokolorowych firan i zasłon, a ich praktyczność została doceniona zarówno przez specjalistów z branży, jak i zwykłych użytkowników.

W odróżnieniu od tradycyjnych karniszy z okrągłym, kwadratowym lub prostokątnym profilem, żabki w karniszach sufitowych przymocowane zostały do specjalnej szyny, dzięki czemu przesuwanie firany czy zasłony nie stanowi większego problemu. Sprawia to, że rozwiązanie to idealnie nadaje się do rozbudowanych okien lub przeszklonych ścian, znanych m.in. z nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych. Karnisze hotelowe w prosty sposób pozwalają na regulację ilości światła słonecznego, jakie dociera do wnętrza, a możliwość połączenia dwóch karniszy jednoszynowych w jedną, funkcjonalna konstrukcję, poprawia ogólny wygląd wnętrza. Sprawdzone karnisze sufitowe wykonane z wytrzymałego PCV w kolorze białym, znaleźć można na stronie karnix.pl

Montaż karniszy hotelowych – idealne rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i starszych budynków

Karnisze hotelowe montowane są zazwyczaj bezpośrednio do do sufitu, jednak coraz częściej można natknąć się na aranżacje, w których szyna wykonana z PCV, jest ukryta pod konstrukcją wykonaną z karton-gipsu. Pozwala to przygotować wyjątkowo ciekawe dekoracje okienne, z których korzystanie jest niezwykle proste i przyjemne. Przy okazji tego drugiego sposobu montażu warto również pamiętać o sposobie mocowania firan i zasłon – popularne żabki zastąpić można specjalnymi agrafkami. Niezależnie od wybranego rozwiązania, do płynnego przesuwania tkaniny na całej długości karnisza zastosowano specjalne rolki.

Przy okazji karniszy hotelowych warto wspomnieć również o tym, że można również stworzyć aranżację składającą się z trzech różnych tkanin. Wystarczy wówczas zastosować karnisz sufitowy dwuszynowy i połączyć go z konstrukcją jednoszynową, tworząc tym samym stylową dekorację, podkreślającą charakter wnętrza. Więcej inspiracji związanych z aranżacjami okolic okna, można znaleźć na stronie renomowanego producenta firmy Karnix https://www.karnix.pl.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *