Tradycyjna kuchnia

Kuchnia tradycyjna czy nowoczesna?

Jesteś w trakcie urządzania bądź remontu kuchni? Zastanawiasz się, czy nowoczesna aranżacja tego pomieszczenia to dobra decyzja? Dowiedz się, jakie są zalety tradycyjnych i tych bardziej nowoczesnych rozwiązań w kuchni.

Styl kuchni – jak wybrać?

Aranżując kuchnię należy przede wszystkim dopasować ją do własnych potrzeb oraz osobowości. Warto zwrócić uwagę również na praktyczne rozwiązania, a także ilość miejsca, jaką dysponujesz. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli trwałych i ponadczasowych. Dzięki temu kuchnia dobrze prezentować się będzie nawet za kilka lat, gdy wszystko to, co obecnie modne, przestanie takim być. Decydując się na konkretny styl należy wziąć pod uwagę również to, ile osób korzysta z kuchni i ile czasu się w niej spędza.

Kuchenna tradycja czy nowoczesność?

Jednym z największych dylematów, z jakimi borykają się osoby urządzające bądź remontujące to pomieszczenie jest to, czy zdecydować się na minimalistyczną zabudowę utrzymaną w nowoczesnym stylu czy skłonić się ku bardziej tradycyjnym rozwiązaniom.

Kuchnia nowoczesna

Nowoczesne kuchnie to rozwiązania minimalistyczne, które opierają się na prostych formach, nieoczywistych materiałach, ale i praktycznych rozwiązaniach. W meblach kuchennych w nowoczesnym stylu brak jest dekoracji – wszystko oparte jest na prostocie i minimalizmie. Jasna bądź ciemna i jednolita kolorystyka sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle elegancko i delikatnie. Najczęściej meble tworzą gładką płaszczyznę – sprzęty i akcesoria nie stoją „na wierzchu”. Kuchnie tego typu są idealne dla osób, które cenią sobie porządek i ład.

Nowoczesną kuchnią można nazwać również bardziej ekstrawaganckie połączenia i rozwiązania. Mowa tutaj o głębokich i ciemnych kolorach, a także naturalnych materiałach. Kuchnie utrzymane w nowoczesnym stylu najczęściej są otwarte na salon bądź posiadają wyspę znajdującą się na środku pomieszczenia.

Kuchnia tradycyjna

Klasyczne meble kuchenne są uniwersalne. Pasują do większości przestrzeni. Odpowiednie dodatki i kolorystyka mogą sprawić, że całość nawiązywać będzie do motywów ludowych, prowansalskich czy też rustykalnych.

Kuchnia tradycyjna to najczęściej przestrzeń zamknięta. Meble kuchenne utrzymane w klasycznej stylistyce są zazwyczaj bogate w detale i częściowo otwarte. Uwagę zwracają najczęściej bogato zdobione drzwiczki. Często posiadają one przeszklenia podzielone szprosami. Spotkać można również szkło zmatowione czy też fazowane. Cechą charakterystyczną mebli klasycznych mogą być również frezowane krawędzie blatów i listew. Spotkać można również ozdobne gzymsy, a także liczne przeszklone etażerki, w których znaleźć można ozdobną porcelanę i kryształy.

Klasyczne meble kuchenne to propozycja, z której powinny skorzystać osoby, które cenią sobie uniwersalność i tradycyjne rozwiązania. Wysokiej jakości meble będą dobrze prezentowały się zarówno na otwartej, jak i zamkniętej przestrzeni. Decydując się na tradycyjne meble kuchenne nie musisz rezygnować z nowoczesnych rozwiązań. Wewnątrz kuchennych szafek i szuflad znaleźć można innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że korzystanie z kuchni stanie się komfortowe i niezwykle wygodne.  

Niezależnie od tego, na jaki styl mebli kuchennych się zdecydujesz, istotnym jest zwrócenie uwagi zarówno na jakość materiałów, jak i wykonania. Ma to kluczowy wpływ nie tylko na trwałość mebli, ale przede wszystkim na ich wygląd.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *