Nowoczesne żyrandole: Pomysły na aranżacje Twojego domu

Oświetlenie we własnym domu zależy głównie od gustów mieszkańców. Cała oprawa oświetleniowa powinna dobrze ze sobą współgrać. Wybór żyrandoli i kloszy może w efekcie końcowym tworzyć pewną całość lub znaczący kontrast.

Nowoczesne żyrandole: Pomysły na aranżacje Twojego domu

Obecnie do nowoczesnych żyrandoli zaliczamy przeróżne formy z kryształami lub bez, sztucznymi lichtarzami, kloszami, metalowymi ozdobami, wykończeniami żyrandoli w zakresie od brązu, kryształu, szkła artystycznego, mosiądzu, malowania, niklowania i kutego żelaza. Wybór odpowiedniego żyrandola zależy tylko od Twojego gustu.

Podczas wyboru żyrandola musisz zwrócić uwagę na:
kształt
materiał, z jakiego powstał
rozmiar
kolor
cel, w jakim ma służyć

Tradycyjne i nowoczesne żyrandole mają pewne wspólne cechy, zawsze powinny być zawieszane na odpowiedniej wysokości. W dużych i wysokich pomieszczeniach żyrandole należy zawiesić tak, aby nie przeszkadzały podczas chodzenia i nie drażniły naszych oczu. Żyrandole w pobliżu okien powinny być montowane w taki sposób, aby były widoczne z zewnątrz.

Nowoczesne żyrandole i ich cechy

Klasyczne żyrandole mają zazwyczaj duże klosze i posiadają przepiękne wzornictwo. Dodatkowo wydają się ciężkie i toporne, kojarzone są z pałacami i reprezentacyjnymi posiadłościami.

Nowoczesne żyrandole posiadają ciekawe kształty, wzornictwo, tworzone są z przeróżnych materiałów i zaskakują swoim designem. Obecnie wielu projektantów tworzy nowoczesne żyrandole, które są świetną ozdobą współczesnych wnętrz. Zazwyczaj nowoczesne żyrandole nie mają kunsztownych zdobień, jedynie poprzez swoją nietuzinkową formę zaskakują i zdobywają serca wielu klientów. Nowoczesne żyrandole najczęściej umieszczane są w salonach, gdzie każdy z domowników oraz gości może je podziwiać. Bardzo dobrze odnajdują się również we wnętrzach takich jak kuchnia, sypialnia czy nawet łazienka.

Kryształowe żyrandole

Żyrandole kryształowe to jeden z przykładów nowoczesnych żyrandoli, które przybierają formę kaskad kryształowych. Wyglądają bardzo efektownie, dzięki mieniącym się kamieniom i nieco przytłumionym świetle. Dodatkowo stanowią wyniosłą ozdobę dla całego pomieszczenia, nowoczesny kryształowy żyrandol umieszczony w skromnym salonie może całkowicie odmienić wnętrze.

Nowoczesne żyrandole kryształowe utożsamiane są luksusem, całkowicie odmiennym niż luksus w pałacowych aranżacjach. Żyrandole kryształowe doceniane są przez ludzi odważnych i chcących przełamać rutynę w ich mieszkaniach.

Nowoczesny żyrandol z serii Alicante. Zdjęcie pochodzi ze strony www.sklep.kaja.com.pl

Designerskie żyrandole

Designerskie wnętrza pozwalają zwalczyć szarość, nudę i rutynę w pomieszczeniach mieszkalnych. Liczne dodatki, sprzęty, meble i elementy oświetlenia rozświetlają i rozbudzają smutne i sztywne pomieszczenia. Nowoczesne żyrandole są w stanie ożywić najnudniejsze i najbardziej pospolite projekty mieszkań. Zachwycająca i odważna kolorystyka, niespotykane wzornictwo znacząco ożywi wyobraźnie i doda wyjątkowego charakteru dla każdego pomieszczenia.

Style nowoczesnych żyrandoli

Nowoczesne żyrandole zachwycają najnowszymi trendami, lecz zanim zakupimy taki żyrandol warto przemyśleć jego styl. Obecnie bardzo cenione są nowoczesne żyrandole w stylu francuskim. Podział stylów żyrandoli na kilka kategorii:
żyrandole francuskie – połyskujące, zbudowane ze szkła weneckiego i kryształu, eleganckie i widowiskowe
domek – kształt poroża, garnków, kół, kuty i wyblakłe wykończenia
przejściowy – nowoczesne żyrandole o gładkich i błyszczących wykończeniach, powstają z artystycznego szkła, polerowanego niklu lub chromu
tradycyjne – przypominające kaskady, wodospady i świeczniki, zbudowane z kryształów i wykuwane
kapryśne – niezwykłe kształty, dziwne i zaskakujące wzornictwo, tematyczne, rzeźbione
tropikalne – egzotyczne, bambusowe, drewniane i rattanowe
misja – klasyczne, proste, najczęściej drewniane
tiffany – metal połączony z witrażem
chata – malowane wykończenia, szkło barwione i naturalne, kute żelazo, duża ilość metalowych kwiatów

Klasyczne i nowoczesne żyrandole mają na celu dostarczyć odpowiednia ilość światła oraz zapewnić estetyczny i elegancki wygląd. Obecnie wielu projektantów stawia na niekonwencjonalne formy żyrandoli, dla niektórych osób nowoczesne żyrandole mogą wydać się kiczowate i zbyt krzykliwe. Jednak, gdy umieścimy nietypowy żyrandol w swoim mieszkaniu, wówczas możemy zaobserwować jak zmienia on całe mieszkanie. Wybór rodzaju żyrandola zależy od indywidualnych preferencji. Warto czasami zaszaleć i zdecydować się na niecodzienne rozwiązania, które odmienią wasze mieszkanie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.