Rękawice ochronne

Ochrona rąk – rękawice jako element odzieży BHP

Odzież BHP wyróżnia to, że produkuje się ją z wysoce odpornych materiałów, którym niestraszne trudne warunki pracy. Należą do niej m.in. rękawice ochronne. Rękawice służą do ochrony rąk przed wieloma zagrożeniami, na które narażone są osoby pracujące m.in. z materiałami łatwopalnymi czy na wysokości.

W jakim celu stosuje się rękawice ochronne?

Środki ochrony rąk, do których należą rękawice, mają za zadanie zapewnić ochronę przed:

  • wysokimi i niskimi temperaturami,
  • skaleczeniami i obtarciami,
  • podrażnieniem i zapaleniem skóry – wynikającymi także z kontaktu dłoni z toksycznymi substancjami.

W sklepach ze środkami ochrony osobistej znajdziemy różne rodzaje rękawic. Są one wykonane z różnych materiałów – dobiera się je w zależności od potencjalnych zagrożeń. Wyróżnia się m.in. rękawice jednorazowe polietylenowe, nielateksowe medyczne (np. nitrylowe), rękawiczki z PVC do kontaktu z olejami i niektórymi popularnymi środkami chemicznymi, rękawice bawełniane ze skórzanymi wstawkami, nylonowe oraz rękawice gumowe.

Rękawice gumowe – ochrona (nie tylko) przed wirusami

O szczegółowe informacje na temat ostatniego z wymienionych rodzajów rękawic – gumowych – poprosiliśmy specjalistę w tej dziedzinie, czyli przedstawiciela przedsiębiorstwa LARKIS, oferującego swoim klientom właśnie m.in. środki ochrony rąk w postaci gumowych rękawic wielorazowego użytku:

– “Nasza firma od dawna zajmuje się produkcją gumowych rękawic. W ofercie mamy choćby rękawice kwasoodporne należące do środków ochrony indywidualnej. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy także trwałe i wysoce odporne na środki dezynfekujące rękawice gumowe OPTIMA i KORONA przeznaczone do stosowania zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przemysłach drzewnym i budowlanym; nadają się także dla pracowników gospodarki komunalnej”.

Rękawice OPTIMA i KORONA produkowane przez firmę Larkis mogą być z powodzeniem wykorzystywane w każdej branży, w której wymagana jest wysoka ochrona biologiczna: m.in. w służbie zdrowia, handlu, przemyśle. Spryskiwanie zewnętrznej powierzchni rękawic płynem dezynfekującym nie pogarsza ich właściwości ochronnych, a ich konstrukcja zapewnia maksymalną wygodę użytkowania i doskonałą chwytność.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *