Odśwież swoje okna przed zimą – wybierz piękne zasłony i firany

Aranżując swoje wnętrza warto pomyśleć jak udekorować okno, aby stworzyć piękną przestrzeń. Piękne okna są ważne niezależnie od tego, czy chodzi o kuchnię, salon, sypialnię czy pokój dziecka.

Aktualnie w dekoracji okien do wyboru mamy mnóstwo możliwości – od tradycyjnych zasłon i firan, przez różnego rodzaju rolety (rzymskie, klasyczne, duo) i żaluzje, po specjalne naklejki na szyby. Wybór dekoracji okna zależy tylko od inwencji właściciela.

Firany i zasłony wciąż pozostają jedną z ulubionych dekoracji okiennych. Dzięki wykorzystaniu pięknych i nowoczesnych tkanin takie rozwiązanie może być zarówno proste i klasyczne, jak również nowoczesne i awangardowe. Na rynku dostępna jest całą gama materiałów – od zwiewnych i delikatnych idealnych na firany, po ciężkie i wyraziste w fakturze doskonałe na piękne i eleganckie zasłony.

Zasłony tkaninowe dają duże możliwość aranżacyjne m.in. sprawiają, że nasze wnętrze jest jasne i przestronne, sufit optycznie powiększony, pomieszczenie wyższe. Dodatkowym elementem dekoracyjnym są karnisze. Aktualnie do wyboru mamy różne rodzaje karniszy – drewniane, metalowe, w tym apartamentowe. Karnisze apartamentowe idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu – zarówno w salonie, jak i w sypialni, a także a pomieszczeniach biurowych jak kancelarie lub elegancki salony sprzedaży.

Dzięki zastosowaniu karniszy apartamentowych i dobrze dobranych zasłon i firan możemy optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Taki efekt uzyskamy, gdy długie, sięgające podłogi zasłony upniemy tuż pod sufitem. Dodatkowo takie upięcie sprawi wrażenie podwyższenia pomieszczenia. Warto również pamiętać, aby karnisz był dłuższy niż szerokość okna – zasłona spływająca obok okna nie będzie tłumić światła i pokój będzie jaśniejszy, a okno optycznie większe.

Karnisze apartamentowe dostępne są w tradycyjnych sklepach oraz w sprzedaży internetowej. Przed zakupem karnisza warto sprawdzić jego instrukcję montażu i zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.