Czy odżywki białkowe wspomagają odchudzanie

Odżywki białkowe na odchudzanie – czy to możliwe

Szukając sposobu na skuteczne chudnięcie można w internecie trafić na wiele rozwiązań. Od najprostszych, które mówią, że należy ograniczyć jedzenie, po wymyślne diety i urządzenia wspomagające proces utraty kilogramów. Okazuje się jednak, że odżywki białkowe na odchudzanie również mają wpływ. Skąd to się bierze?

Odżywki białkowe na odchudzanie

Każdy kto nie spał na lekcji biologii w szkole, wie doskonale że podstawowym budulcem ludzkiego organizmu jest białko. Stąd u wielu osób przekonanie, że suplementacja białka, będzie jednoznaczna ze wzrostem masy ciała. Jak się okazuje, nie do końca tak jest.

Odżywki białkowe na odchudzanie, to nie żadne specjalne formuły. Są to normalne odżywki białkowe, które należy przyjmować w odpowiedniej ilości, uwzględniając ile tego białka dostarcza się w formie posiłków. Pomóc w tym może wykwalifikowany dietetyk (z którym najlepiej konsultować wszelką suplementację), ale także lekarz czy certyfikowany trener personalny z wiedzą o dietetyce. 

Odżywki białkowe sprawiają, że człowiek czuje się najedzony. Nie od dziś wiadomo, że łaknienie prócz podłoża psychologicznego, ma przede wszystkim podstawę działania w fizjologii organizmu. W związku z tym często bywa tak, że to organizm “domaga się” uzupełnienia konkretnych składników. Stosując odżywki białkowe na odchudzanie można ten proces znacząco ograniczyć,

Odżywki białkowe i kreatyna

Są jednak w przeważającej części wśród osób ćwiczących ludzie, którym nie zawsze zależy na utracie masy, co na utracie tkanki tłuszczowej. Ci z kolei stosują odżywki białkowe w celu dostarczenia budulca tak potrzebnego, kiedy zależy im na rozroście mięśni. Ten może być dodatkowo wzmocniony przy użyciu kreatyny.

Kreatyna to jeden z suplementów mający za zadanie wspomóc organizm w procesie rozrostu tkanki mięśniowej. Można go spotkać w postaci monohydratu jak np. Olimp Creatine Monohydrate Powder 550g czy Optimum Nutrition Creatine , jak również tzw. “stak” kreatynowy, który jest mieszaniną różnych form kreatyny, dla przykładu Olimp Creatine Xplode 500g.

Suplementacja za pomocą kreatyny powinna być również (jak w przypadku każdego suplementu), skonsultowana ze specjalistą. Odpowiednio dobrane stanowią niesamowity rodzaj wsparcia dla osoby ćwiczącej, dlatego tak ważny jest ich odpowiednie dopasowanie.

Zatem odżywki białkowe mogą służyć jako odżywki białkowe na odchudzanie oraz budowanie odpowiedniej “masy”. Odpowiedni poziom białka w organizmie pozwoli na zachowanie jego stabilności i odpowiedniego funkcjonowania organizmu w tej sferze.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *