Piękna i funkcjonalna: Jak wybrać skrzynię ogrodową?

Skrzynie ogrodowe stają się coraz popularniejszym wyposażeniem naszych ogrodów, tarasów, a nawet balkonów. Są ładne, trwałe, funkcjonalne i nie zajmują dużo miejsca. Można w nich przechowywać nie tylko narzędzia ogrodowe, ale także poduszki, pokrowce, buty, dziecięce zabawki i inne akcesoria. Dodatkowo mogą pełnić funkcję mebli wypoczynkowych lub małych stolików! Jak zatem wybrać skrzynię ogrodową odpowiednią do naszego ogrodu, na balkon lub taras?

Jak wybrać skrzynię ogrodową

Skrzynia do ogrodu

W ogrodzie można ustawić skrzynię o dowolnym kształcie i wielkości w zależności od naszych potrzeb. Trzeba tylko pamiętać, aby sprawdzić jej wodoszczelność – nie wszystkie skrzynie przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Dobrym rozwiązaniem są produkty wykonane z mocnych tworzyw sztucznych. Zwykle imitują one rattan lub drewniane listwy. Materiał, z którego wykonana jest skrzynia powinien być wytrzymały, odporny na obciążenia i niekorzystne czynniki atmosferyczne – szczególnie jeśli nasz mebel będzie stał pod gołym niebem. W ogrodach tradycyjnych lub w stylu rustykalnym dobrze wyglądają skrzynie imitujące drewno – krajowe lub egzotyczne. Natomiast z założeniach nowoczesnych lepiej postawić skrzynię z technorattanu.

Skrzynie ogrodowe do ogrodu mogą pełnić różnorodne funkcje, nie tylko przechowalnicze. W sprzedaży są skrzynie z ciekawymi modyfikacjami, np. z wbudowaną ławką lub skrzynia – okrywa na kosz, a także szafy ogrodowe – otwierane z góry oraz z boku.

Skrzynia ogrodowa na balkon

Skrzynia ogrodowa przeznaczona na balkon zwykle jest mniejsza niż ta ogrodowa. Wielkość skrzyni dobieramy przede do przestrzeni jaką dysponujemy na balkonie, ale także do rodzaju akcesoriów, które będziemy tam przechowywać. Skrzynie balkonowe często pełnią funkcje dekoracyjne i użytkowe – jako wygodne miejsce do siedzenia, które z powodzeniem może zastąpić kolejne krzesła. Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala oszczędzić miejsce, jest połączenie skrzyni oraz ławki lub skrzynia w kształcie stolika.

Skrzynia ogrodowa na taras

Na tarasy najczęściej wybierane są skrzynie są długie, wąskie i niezbyt wysokie. Na rynku można nabyć także modele „okrągłe” modele, które świetnie wyglądają na tarasach urządzanych w formie salonów. Doskonale prezentują się także wysokie szafy oraz wielofunkcyjne skrzynie w kształcie komody. Na taras skrzynie warto dobierać tak, aby rodzajem materiału, barwą i frakturą była zbliżona do ustawionych na tarasie mebli.

Niezależnie od miejsca, w którym chcemy postawić skrzynię, przy zakupie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na:

  • Materiał z jakiego została wykonana – skrzynia powinna być wykonana z wytrzymałego, mocnego tworzywo, odpornego na zmienne warunki atmosferyczne.
  • Odporność na wilgoć – trzeba zwrócić uwagę, czy wybrany produkt przeznaczony jest do użytkowania wewnątrz pomieszczeń, pod zadaszeniem, czy może stać na zewnątrz.
  • Ruchomość pokrywy – ważne jest, żeby pokrywa łatwo otwierała szerzej niż 90 stopni i posiadała mechanizm samozatrzaskujący
  • Zamki i zawiasy – warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonane są te elementy. Dodatkowo zamek zapewni większe bezpieczeństwo rzeczy przechowywanych w skrzyni.
  • Uchwyty i kółka – to ważne elementy wpływające na wygodę z korzystania z naszej skrzyni.

Tutaj: skrzynia ogrodowa fot. Ogrodosfera.pl

Dobrze dobrana skrzynia to doskonały element wyposażenia ogrodu, balkonu lub tarasu, który przez wiele lat będzie służył jak schowek oraz będzie ozdobą naszej przestrzeni.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.