Remont krok po kroku – jak się przygotować, aby nie stracić zapału?

Jak dobrze przygotować się do remontu mieszkania czy domu? Czy w ogóle trzeba się przygotowywać i co oznacza dla nas remont? To są ważne pytania, które każdy powinien sobie zadać w momencie, kiedy poczuje potrzebę zmian w mieszkaniu czy domu.

Remont krok po kroku

Dla jednych remont to pomalowanie ścian na nowy kolor, a dla innych remont to wyburzanie ścian. Bez względu co oznacza słowo remont w twoim domu, warto się do niego przygotować.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Na początku powinno się ustalić zakres zmian, jakie chcemy dokonać w mieszkaniu czy domu. Na przygotowanie się do gruntownego remontu na pewno trzeba będzie poświęcić więcej czasu niż do małej zmiany. Warto ustalić, co należy zmienić. Od tego będzie zależał drugi krok. Jeżeli remont ma być związany z generalną przebudową mieszkania czy domu warto się zastanowić nad fachową ekipę. Jeżeli zakres prac jest niewielki i mamy pewność, że sami podołamy zadaniom, wystarczy zaplanować kolejność prac.

Ważne jest aby już na początku określić zakres prac i to czy będzie potrzebna ekipa remontowa czy też nie. Od tego zależy budżet, jaki trzeba będzie przeznaczyć na działanie.

Fachowa pomoc czy samodzielne działanie?

Kiedy znany jest już zakres prac można podjąć kolejną decyzję. Kto będzie wykonywał prace. Jeżeli decydujemy się na fachowców, warto wybrać jak najlepszych. Można podpytać znajomych czy sąsiadów. Rekomendacja osób, które znamy jest bardzo cenna. Mamy pewność, że ekipa jest profesjonalna i dobrze wykona prace remontowe, a to już połowa sukcesu. Wybór powinien być przemyślany i na dobrą ekipę warto poczekać. Czasami kalendarz mają zapełniony na kilka miesięcy do przodu.

W przypadku ekipy remontowej nie musimy się martwić o kolejny krok.

A kolejnym krokiem jest zaplanowanie kolejności wykonywania prac. Profesjonalna ekipa będzie wiedziała od czego zacząć i na czym skończyć. Jeśli jednak remont będziemy wykonywać na własną rękę warto ustalić od czego zacząć, żeby mieszkanie było w ruinie przez cały okres remontu.

Malowanie czy cyklinowanie?

Oczywiście należy zacząć od najcięższych prac, jakie zostały zaplanowane. Wyburzanie ścian, jeśli jest zaplanowane, powinno być wykonane na samym początku. Następnie powinny być wykonane wszelkie prace związane z elektryką czy hydrauliką. Dopiero po wykonaniu prac, które sprawiają, że pojawia się sporo kurzu, brudu, można przejść do prac bardziej wykończeniowych. Od malowania okien, drzwi poprze malowanie ścian, do malowania podłóg.

Przy dużych remontach warto zainwestować w dobrą ekipę remontową, pomoże to zaoszczędzić nasz czas.

Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.