Jakie rolety wybrać na okna dachowe wewnętrzne?

Okna dachowe stają się coraz popularniejszym wyposażeniem naszych domów, mieszkań i biur. Są dekoracyjne, funkcjonalne i oczywiście stanowią źródło naturalnego światła słonecznego. Zdarza się jednak, że tego światła jest zbyt dużo, dlatego warto pomyśleć o roletach wewnętrznych na okna dachowe. Poradzimy, jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się pięknymi oknami i roletami przez długie lata.

Okna dachowe to doskonałe źródło światła słonecznego, które w naturalny sposób rozjaśnia wnętrze. Aby kontrolować ilość wpadającego światła, a latem także ciepła, należy zaopatrzyć się w rolety do okien dachowych, które zapewnią uczucie komfortu zarówno pod kątem naświetlenia, ciepła oraz walorów estetycznych.

Jakie są rodzaje rolet dachowych wewnętrznych?

Standardowa roleta do okna dachowego

Standardowa roleta to uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o różnej aranżacji, zarówno tej bardziej tradycyjnej, jak również nowoczesnej. Może być z powodzeniem stosowana w pomieszczeniach, gdzie nie ma potrzeby dużego zaciemniania. Jest idealnym rozwiązaniem do biura, kuchni, przedpokoju, łazienki. Ogromny wachlarz wzorów i kolorów dostępnych na rynku sprawia, że można dobrać właściwą roletę do każdego wnętrza.

Rolety zaciemniające termo (podgumowane)

Rolety zaciemniające idealnie nadają się do nasłonecznionych pomieszczeń z oknami od strony południowej i zachodniej, gdzie pomagają w regulacji poziomu światła i ciepła. Instalowane na oknach dachowych są także idealnym rozwiązaniem w sypialniach oraz pokojach dziecięcych, gdzie pozwalają na zaciemnienie pomieszczenia szczególnie w godzinach porannych. Dodatkowo, jak wszystkie rolety wewnętrzne, mają także walory dekoracyjne, a wybór tkanin jest naprawdę ogromny.

Plisy

Plisy to efektowne i innowacyjne rozwiązanie pomagające w ochronie pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem. Za pomocą plisów, w przeciwieństwie do zwykłych rolet, można przesłonić dowolną część okna. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku okien dachowych, gdyż można regulować stopień i miejsce osłonięcia od promieni słonecznych. Plisy mogą być wykonane ze standardowej tkaniny, jak i z materiałów o właściwościach termicznych.

Które rolety wybrać?

Rolety wewnętrzne w wielu przypadkach pełnią rolę dekoracyjną, więc standardowe rolety o ciekawej fakturze lub ozdobne plisy świetnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach – zarówno w budynkach prywatnych jak i miejscach publicznych. Z kolei rolety zaciemniające i termo powinny być montowane w pomieszczeniach, gdzie szczególnie ważna jest regulacja poziomu światła i ciepła, czyli w sypialniach i pokojach dzieci. W takich miejscach świetnie sprawdzą się również plisy, które dają dużą swobodę w regulacji zasłaniania okien.

Gdy okno dachowe znajduje się na wysokości uniemożliwiającej swobodne korzystanie z rolety warto rozważyć zastosowanie technologii zdalnego lub automatycznego sterowania. To zwiększa koszty, ale odwdzięcza się praktycznym zastosowaniem.

Za pomoc merytoryczną w napisaniu artykułu dziękujemy rollcenter.pl

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.