Kubeczek menstruacyjny

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych

Po kubeczek menstruacyjny sięga coraz więcej kobiet. Jest on rozwiązaniem wygodnym, ekologicznym, sprawdzającym się w każdej sytuacji. Dziś kubeczek jest produktem łatwo dostępnym. Ba! W drogeriach czy aptekach można go kupić w wielu rozmiarach. Jak dobrać ten właściwy? Czym się kierować przy wyborze?

Jakie są rozmiary kubeczków menstruacyjnych?

Kubeczki menstruacyjne występują w wielu rozmiarach, o czym przekonasz się na perfumeria.pl/collections/kubeczki-menstruacyjne. Ich rozmiary i wymiary uzależnione są od producenta. Nie zawsze rozmiar S będzie równy rozmiarowi S. To, dlatego w czasie zakupu nie warto sugerować się rozmiarem, ale wymiarami. Pozwolą one dopasować kubeczek menstruacyjny do własnej budowy anatomicznej oraz potrzeb. Zakup należy oprzeć na dwóch parametrach – pierwszym jest wysokość szyjki macicy, drugim: obfitość miesiączki.

Kobieta w cielistej bieliźnie trzyma ręce na podbrzuszu

Jak dobrać kubeczek menstruacyjny do wysokości szyjki macicy?

Szyjka macicy tworzy przejście pomiędzy macicą a pochwą. Jej zadaniem jest zabezpieczania macicy przed tym, aby nic (poza spermą) się do niej nie dostało. Z szyjki macicy płynie też krew menstruacyjna, dlatego to jej wysokość należy przede wszystkim brać pod uwagę, wybierając kubeczek. Ten w odpowiednich wymiarach będzie można łatwo zaaplikować, a także wygodnie użytkować.

Należy pamiętać, że szyjka macicy w różnych fazach cyklu wygląda inaczej -zmieniać (nieznacznie) mogą się zarówno jej wymiary, jak i położenie. Dla doboru kubeczka ważna jest jej wysokość w ciągu miesiączki. Jak ją zmierzyć? Można to zrobić samodzielnie. Pomiaru dokumentuje się pod prysznicem, w momencie, kiedy jest się zrelaksowanym i odprężonym. Nie powinno się robić tego na leżąco lub bezpośrednio po stosunku seksualnym. Pomiaru dokonuje się palcem wskazującym, który powoli wsuwa się do pochwy – należy go zatrzymać, jak wyczuje się szyjkę (przypomina ona mały pączek, a w dotyku czubek nosa, zazwyczaj nie jest szpiczasta). Następnie kciukiem zaznacza się miejsce na palcu, gdzie wchodzi on do wnętrza pochwy i odmierza linijką zaznaczoną odległość.

Niebieski kubeczek menstruacyjny

Dobrze dopasowany kubeczek powinien całkowicie znajdować się wewnątrz pochwy. Szyjka może znajdować się nad nim lub w jego wnętrzu.

Jak dobrać kubeczek menstruacyjny do obfitości miesiączki?

Kubeczki menstruacyjne powinny być również dopasowane do obfitości miesiączki, która u każdej kobiety jest inna. W przypadku, gdy jest ona lekka, w zupełności wystarczy kubeczek w mniejszych rozmiarach. Obfite wymagają nie tylko sięgnięcia po większy rozmiar, ale i częstszego opróżniania kubeczka.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *