Kawa ziarnista w słojach

Sklep z kawą – postaw na aromat i smak

Coraz częściej stawiamy na produkty wysokiej jakości. Zależy nam na tym, by móc jak w przypadku kawy, delektować się jej smakiem i aromatem. Dobry sklep z kawą oferuje wyselekcjonowane produkty lub ma własne produkty, które doskonale zna i dobiera zgodnie ze swoją linią produktową.

Kawa kraftowa to świetny pomysł

Kto nie lubi pić dobrej kawy? Takiej osoby chyba nie znajdziemy. Jednakże kawa kawie nierówna. Kupując w sklepach kawy rozpuszczalne, mielone czy ziarniste, mamy do wyboru wielu producentów i wiele odmian. Mimo np. zbliżonych cen,  ich smak może się diametralnie różnić. Jest to związane z mieszanką i przepisami na mieszanki producenta. 

Wyspecjalizowany sklep z kawą najczęściej dobiera je pod kątem konkretnych kryteriów. W większości wypadków są to kawy wysokogatunkowe, które wybierane przez baristów na podstawie ich wiedzy i doświadczenia. Oferta w takim sklepie nie jest zatem zbiorem najczęściej kupowanych kawach ze względu np. na producenta. Są dobierane pod kątem ich właściwości, a także muszą nawzajem uzupełniać gamę produktową sklepu z kawą.

Jeżeli cenimy sobie walory smakowe i ciekawe kompozycje, warto zwrócić uwagę na kawę kraftową. Choć nazwa może wskazywać na niesamowitą ekskluzywność produktu, to po prawdzie jest to kawa dla każdego kto ceni sobie aromat, a napar kawowy nie jest dla niego tylko “pobudzaczem” przed, w trakcie i po pracy.

Sklepy z kawą oferujące taki rodzaj kawy mają w sprzedaży dwie odmiany: kawę ziarnistą lub mieloną. To umożliwia przygotowanie jej w kawiarce lub ekspresie. Świeżo mielone ziarna są bardzo aromatyczne, co wpływa na walory smakowe napoju.

Sklep z kawą – stacjonarnie czy przez internet

W poszukiwaniu dobrej kawy nie warto się ograniczać. Niektóre sklepy oferują tylko sprzedaż internetową, inne tylko stacjonarną, a jeszcze inne sprzedają tak i tak.

Wybierajmy więc kawę według naszych upodobań lub szukajmy inspiracji. Kawa kraftowa pozwoli nam poznać nowe połączenia i nuty smakowe z specjalnie wyselekcjonowanych odmian kaw. 

Sklepy zajmujące się sprzedażą własnych kaw mają czasami dodatkowy atut – personalizację swoich produktów. To duży plus, jeśli planujemy kupić kawę na prezent, a nie chcemy by było to w oklepanej formie. Takie firmy jak Kawiarz mają w swojej ofercie personalizowane etykiety, które mogą dodać prezentowi bardziej osobiste wydźwięku. Uzupełniając go o akcesoria związane z kawą jak np. kubek, można stworzyć super zestaw, zwłaszcza że święta i podchoinkowe prezenty zapasem.

Wybierz najlepszy dla Ciebie sklep z kawą i rozsmakuj się w aromatycznych naparach!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *