Świąteczne dekoracje w pokoju

Sprzątanie po świętach

Sprzątanie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a już zwłaszcza, jeśli mówimy o porządkach przed świętami i po świętach. Najpierw należy tak przygotować mieszkanie, aby nie tylko było czyste, ale również funkcjonalne i komfortowe dla wszystkich gości. Po całej imprezie z kolei czeka nas mycie naczyń, wyrzucanie dwa razy więcej śmieci, a także usuwanie ozdób świątecznych i pozostałości po choince. Jak sprawić, aby sprzątanie po świętach było przyjemniejsze?

Święta, święta i po świętach

Porządki przed świętami wiąże się nie tylko z myciem podłóg i okien, ale także ze zmianą ustawienia mebli, wywieszenia ozdób świątecznych oraz przygotowaniem choinki. Jak jeszcze dwa ostatnie punkty mogą sprawiać przyjemność (zwłaszcza, jeśli robi się to z całą rodziną), to reszta z nich może być dość uciążliwa. Trzeba na to poświęcić sporo swojego czasu, jak i energii. Największe wyzwanie czeka nas jednak po świętach, kiedy mamy do czynienia z górą naczyń, śmieci, porozrzucanymi igłami od choinki oraz zmienionym umeblowaniem.

W przypadku mniejszego mieszkania czy kawalerki wszystko będzie przebiegało znacznie krócej, aniżeli w dużym, jednorodzinnym domu, w którym goszczono nawet kilkanaście osób. Mając wsparcie w rodzinie można jeszcze jakoś sobie poradzić, tj. na bieżąco zmywać i odkurzać. W pojedynkę jest to trudniejsze, gdyż nie będzie się zawracało gościom głowy i zrzucało na nich odpowiedzialność sprzątania. Na całe szczęście nie jest to częsty przypadek – tak duże święta zdarzają się najwyżej dwa razy w roku.

Sprzątanie w rękach profesjonalistów

Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji bez tzw. wyjścia i czujemy, że sobie nie poradzimy z natłokiem obowiązków związanych ze sprzątaniem, można w ostateczności zgłosić się po pomoc do firmy sprzątającej. Wieloosobowy zespół fachowców w formie wsparcia będzie sporym odciążeniem, a sam proces – znacznie szybszy i przyjemniejszy. Pomogą nie tylko w umyciu wszystkich okien czy umyciu i wypastowaniu podłogi – mogą również się zająć przestawieniem ciężkich mebli, jak i wyrzuceniem problematycznych śmieci i wywiezienie ich do odpowiedniego punktu. Wbrew pozorom to nie jest tak droga inwestycja, a może znacząco polepszyć cały proces sprzątania po świętach.

Należy tylko pamiętać, aby zdecydować się na pomoc firmy jeszcze przed świętami. Mają wtedy bardzo duży ruch, więc zadzwonienie do nich zaraz po świątecznym obiedzie może się okazać zgubne.

Artykuł napisany dzięki uprzejmości firmy Opróżnianie Mieszkań – Sprzątanie domów Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *