Chłopak gra w grę komputerową

Strzelanki wszech czasów! Poznaj ich tytuły!

Strzelanki to jeden z typów gier komputerowych, który przyciąga duże grono zainteresowanych graczy. Jeden z pierwszych tytułów tego gatunku ujrzał światło dzienne już pod koniec lat siedemdziesiątych poprzedniego wieku. Gatunek ten trzyma się świetnie zarówno w świecie gier komputerowych, jak i tych konsolowych. Strzelanki są idealnym rozwiązaniem dla wielu wielbicieli gier. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią broń, z którą będzie czuł się komfortowo. Dodatkowo mamy wybór pomiędzy graniem w trybie singleplayer czy wspólnymi rozgrywkami ze znajomymi. 

Czym jest strzelanka?

Strzelanka, inaczej zwana jako shooter to podgatunek komputerowych i konsolowych gier akcji. Zazwyczaj skupiają się na udostępnieniu graczowi tony wrażeń za pomocą broni palnej oraz elementów otoczenia. W grach tego typu najważniejszym celem jest celne zaatakowanie wszystkich przeciwników. Za jedną z pierwszych gier tego gatunku uznaje się Space Invaders — grę na automaty, wydaną w 1978 roku. Współcześnie strzelanki są jednym z najpopularniejszych trybów gry. Wszystko przez brak liniowości historii, kontrola nad rozgrywką oraz ogrom możliwości na rozgrywki z innymi graczami. 

W jakiej tematyce znajdziemy strzelanki?

Różnorodność tego podgatunku jest bardzo duża. Dlatego też fani zawsze znajdą jakiś typ strzelanki dla siebie. Jesteśmy w stanie znaleźć strzelankę science-fiction, o wydarzeniach w kosmosie w niedalekiej przyszłości. Nie ma również problemu, jeśli wolimy klimat wojenny. Starcia nawiązujące do legendarnych starć zbrojnych, w których to my mamy jakąkolwiek władzę, ściągają rzeszę fanów. A to nie wszystkie tematy, które mogą być zawarte w shooterach. Praktycznie w każdym uniwersum jesteśmy w stanie odnaleźć shootera, który zaoferuje nam godziny zabawy zarówno w samotności, jak i ze znajomymi w trybie multiplayer.

Strzelanki wszech czasów! Poznaj ich tytuły

Jest bardzo dużo strzelanek, które cieszą się dużą popularnością na światowym rynku. Dla tych, którzy uważają GTA za cykl interesujących strzelanek polecamy mocno Saints Row. Tytuł ten jest parodią wszystkiego, co tylko możliwe, wyśmiewając się z typowych klimatów Grand Theft Auto. Tym bardziej o tytule robi się głośno, gdyż w sierpniu 2022 roku zaplanowana jest premiera kolejnej części. 

Wśród lekkich tematycznie shooterów nie można zapomnieć również o serii Serious Sam. Już od 2001 tytuł ten oferuje nam dawkę czarnego humoru oraz ogromny arsenał broni. Prócz tego dość niedawno twórcy zdecydowali się zaktualizować drugą część serii, dodając do niej nowe lokalizacje i jeszcze więcej “pukawek” do zabijania wrogów. W 2020 roku wydana została czwarta część przygód Poważnego Sama. 

Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami bardziej wojennego klimatu, to raczej tych tytułów nie trzeba będzie dwa razy powtarzać. Wśród nich znajdzie się Battlefield, Medal of Honor czy Call of Duty. Tytuły, które ciągle są na językach graczy, nawet mocniej niż lata temu wspominali oni o Counter Strike. Oczywiście tytułów tego gatunku jest dużo więcej, więc jeśli szukacie nowych wrażeń, możecie przeszukać encyklopedie gier, w których znajdują się katalogi według typu rozgrywki. 

Listę strzelanek znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *