Sufit napinany w kolorze granatowym

Sufit napinany: niezwykły sposób aranżacji wnętrza

Jeżeli chcesz, aby twoje mieszkanie było naprawdę wyjątkowe, pomyśl o nowym suficie! Może być lustrzanym odbiciem, imitować niebo lub być wspaniałą iluminacją. Jak osiągnąć taki efekt? Wybierz sufit napinany!

Marzysz o sypialni „pod gołym niebem” lub uwielbiasz design w stylu fantasy? Kochasz to co oryginalne? To rozwiązanie jest właśnie dla ciebie. Już sama nazwa wskazuje, czym jest sufit napinany – najprościej można określić go jako rodzaj sufitu podwieszanego, mocowanego na listwach przytwierdzonych do ściany. Przed zamontowaniem wygląda jak elastyczna, gruba folia budowlana, która może być pokryta nadrukiem.  W rzeczywistości sufity napinane wykonywane są z folii PCV.

Sufit napinany daje mnóstwo możliwość kreowania  oryginalnego wykończenia wnętrza, które ogranicza tylko fantazja architekta i właściciela. Szczególnie ciekawe efekty przynosi zastosowaniu sufitów napinanych w połączeniu z aranżacją świetlną z wykorzystaniem LED-ów.

TIP! By optycznie powiększyć małe wnętrze, wykorzystaj sufit napinany odbijający światło!

Rozwiązania takie świetnie sprawdzą się nie tylko w domach (w sypialniach, holach, salonach) ale także w dużych wnętrzach – na klatkach schodowych, w salach bankietowych, salonach ekspozycyjnych, restauracjach.

Takie rozwiązanie pozwala także ukryć wiele niedoskonałości pierwotnego sufitu – bez konieczności wykonywania dodatkowych prac związanych z malowaniem, maskowaniem nieestetycznych rur lub gładzią. A przede wszystkim montaż sufitu napinanego jest szybszy i mniej kłopotliwy niż tradycyjnego sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych – trwa zaledwie kilka, kilkanaście godzin i polega na rozciągnięciu materiału i podgrzewaniu go.

Montaż sufitu nie jest skomplikowany, jednak wymaga pewnej wprawy gdyż łatwo jest uszkodzić termokurczliwy materiał, dlatego warto zlecić go profesjonalnej firmie. Powłoki napinane są nie tylko lekkie i łatwe w montażu, ale również niezwykle trwałe. Sufit napinany można demontować i montować ponownie, np. gdy chcemy dostać się do instalacji elektrycznej lub klimatyzacji. Również konserwacja takich sufitów nie jest skomplikowana – najczęściej wystarczy tylko odkurzenie lub delikatne przetarcie wilgotną szmatką.

Co ciekawe, w tej technologii można także wykonywać ściany.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.