Wiele osób poszukuje odskoczni od codziennych bolączek, rutyny, poczucia niespełnienia i sięga po substancje odurzające. Zdają się przynosić ukojenie i sprawiają, że świat na chwilę staje się o wiele przyjemniejszym miejscem. Niestety – tylko zdają, a konsekwencje ich zażywania odczuwają zarówno nałogowcy, jak i ich bliscy. Ponadto substancje psychoaktywne często są zanieczyszczane niebezpiecznymi domieszkami, które mogą wywołać jeszcze większe spustoszenie w organizmie niż sama używka. Warto więc sprawdzać, czy posiadana substancja, jest faktycznie tym, czym ma być. Jak to zrobić? Postawić na testy na czystość.
Spis treści
Jak działają domowe testy na narkotyki?
Nie każdy chce wykonać testy na narkotyki w specjalistycznej przychodni lub laboratorium. Narkotesty na czystość Protestkit pozwolą przeprowadzić badania pozwalające stwierdzić, czy dana substancja jest faktycznie tym, czym myślimy, że jest oraz umożliwią wykrycie niebezpiecznych domieszek i ich stężenia w domowym zaciszu. Jest to gwarancja komfortu, ponadto dzięki nim osoba kontrolowana może wykonać je o każdej porze.
Te testy są wyjątkowo skuteczne. Ich wiarygodność waha się od dziewięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu ośmiu procent, w zależności od wybranego modelu. Jest to poziom laboratoryjny. Wyniki fałszywie pozytywne lub negatywne są z reguły wynikiem błędu ludzkiego. Zaburzyć wynik może niestosowanie się do wytycznych, uwzględnionych w instrukcji.
Narkotesty na czystość od Protestkit to wysokiej jakości produkty. Przy ich pomocy można stwierdzić, jaka substancja znajduje się w danej próbce. Pozwalają wykryć kokainę, heroinę, kannabinoidy, MDMA, LSD, ketaminę i wiele innych substancji psychoaktywnych. Dzięki nim w łatwy sposób można sprawdzić, czy dana substancja jest tym, czym ma być. Ponadto testy TLC umożliwiają zbadanie, ile domieszek znajduje się w badanym materiale oraz jakie jest ich stężenie. Jest to ważne, gdyż wiele środków psychoaktywnych zawiera bardzo niebezpieczne związki, które mogą być szkodliwe dla życia, a nawet zdrowia.
Jakie są skutki długotrwałego przyjmowania narkotyków?
Większość z nas wie lub słyszała o charakterystycznych objawach, występujących po zażyciu substancji psychoaktywnych, takich jak zaczerwienione oczy, źle reagujące na światło źrenice czy też napady głodu i nadaktywność ruchowa. Jednak nałogowcy mogą liczyć się z takimi dolegliwościami jak:
- uszkodzenia organów wewnętrznych: mózgu, wątroby, serca i nerek,
- uszkodzenia układu krwionośnego, w tym stany zapalne żył
- owrzodzenie jamy nosowej,
- przewlekły kaszel i katar,
- większe ryzyko zakażenie wirusem HIV, w konsekwencji zarażenie AIDS,
- psychoza,
- napady maniakalne.
Na https://protestkit.pl/ znajdziesz różnorodne testy narkotykowe, które pomogą w walce z nałogiem. Stanowią także skuteczny sposób zbadania podejrzanych substancji znalezionych u Twojego dziecka lub u kogoś z bliskich. Warto w nie zaopatrzyć również placówki edukacyjne i miejsca pracy.
Po czym poznać, że ktoś zażywa narkotyki?
Bliscy osoby uzależnionej mogą błyskawicznie dostrzec zmianę w zachowaniu. Od tych mniej wzbudzających podejrzenia; jak drażliwość, ospałość, ucinanie części kontaktów towarzyskich i zawieranie nowych, po tych wyjątkowo niepokojących, jak napady agresji, nadpobudliwość ruchowa, problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, ucieczki z miejsca zamieszkania czy bełkotliwa wymowa.
Jednak wiele symptomów jest bezpośrednio zależna od samego typu zażywanego narkotyku. Przykładowo, ktoś, kto pali zioło będzie zachowywał się inaczej niż ktoś, kto sięga po amfetaminę czy kokainę. W pierwszym przypadku objawy są raczej niegroźne; ogólna ospałość, napady głodu, poczucie komfortu i rozluźnienie. Z kolei przy narkotykach innego typu – napady maniakalno-agresywne, halucynacje, panika czy psychoza. Dlatego reaguj natychmiast, gdy widzisz podejrzane zachowania u bliskiej osoby.
Źródło: Artykuł sponsorowany