Jak uprać poduszkę z pierza w pralce

Każdemu chyba zdarzyła się sytuacja, że musiał szybko uprać poduszkę z pierza, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Producenci poduszek zakazują prania takich wyrobów w pralkach automatycznych, podobnie jak to ma miejsce przy puchowych kurtkach. Istnieje jednak sprawdzony sposób prania puchowych poduszek lub kołder w domowej pralce, trzeba tylko przestrzegać kilku zasad.

Jak uprać poduszkę z pierza w domowej pralce automatycznej

Jeżeli mamy taką możliwość należy wybrać słoneczny, najlepiej wietrzny dzień – tak aby nasza pościel mogła suszyć się na zewnątrz. Do pralki wkładamy jedną dużą lub maksymalnie dwie małe poduszki. Bezpośrednio do bębna wlewamy delikatny płyn do prania lub proszek rozpuszczony w ciepłej wodzie. Wybieramy program pranie delikatnego i obniżamy szybkość wirowania. W czasie prania cały czas obserwujemy pralkę, czy przypadkiem nasze mokre poduszki nie są zbyt ciężkie i nie blokują pralki.

Po zakończeniu programu prania delikatnego włączamy jeszcze jedno wirowanie – tym razem na bardzo wysokich obrotach.

Wyprane poduszki rozkładamy na słońcu, najlepiej na przewiewnych krzesłach i jak najczęściej przetrzepujemy je, aby rozbić kule mokrego pierza w środku. Z każdą godziną schnięcia poduszki będą odzyskiwać puszystość.

W ten sam sposób można prać puchowe kurtki.

Tekst o praniu puchowych poduszek znaleziono w Google m.in. przez zapytania:

  • pranie poduszki w pralce
  • jak prać poduszkę z pierza
  • puchowa poduszka pranie w domu
  • poduszka pranie w pralce
  • jak prac poduszkę w pralce

Napisz, co o tym myślisz?