Dziewczynka ze smartwachem na ręce

Wybieramy zegarek dla małego sportowca

Aktywność ruchowa to ważny element rozwoju dziecka. Niejeden mały sportowiec domaga się od swoich opiekunów drogiego smartwatcha. Czy jednak musimy od razu decydować się na taki wydatek? Odpowiedź brzmi: nie. Dzisiejszy rynek oferuje duży wybór zegarków dla dzieci, które w pełni zaspokoją potrzeby naszego podopiecznego, a nie będą wiązać się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych lub nawet znacznie większej kwoty.

Czy smartwatch dla dziecka to must have?

Czemu lepiej nie decydować się na smartwatch, kiedy nasza pociecha jest jeszcze dzieckiem lub znajduje się na wczesnym etapie nastoletnim? Przede wszystkim dlatego, że w takim wieku szybko dochodzi do znudzenia. Po pierwszym momencie ekscytacji następuje szybki spadek zainteresowania. To ważny punkt, który trzeba wziąć pod uwagę. Nowoczesne, cyfrowe zegarki dla dzieci wyglądają wcale nie gorzej niż ich inteligentne odpowiedniki, są odporniejsze (kwestia poziomu wodoszczelności oraz odporności na wstrząsy), a przede wszystkim znacznie tańsze.

Tradycyjne zegarki dla dzieci to mniejszy wydatek

Kolejnym argumentem na nie jest cena nawet mało skomplikowanego smartwatcha. Z reguły (w zależności od modelu i liczby funkcji, jakie oferuje) jest to co najmniej 500 PLN. Ta droga elektronika jest też stosunkowo delikatna. Dotykowy ekran (podobnie jak ekran smartfonu) jest podatny na przypadkowe zadrapania. W przypadku tradycyjnych zegarków dla dzieci ten problem nie występuje w tak dużej skali. Wymiana ekranu dotykowego w tak złożonym mechanizmie to nie tylko następny, duży wydatek, lecz także stosunkowo długi czas oczekiwania na naprawę.

Sportowe zegarki dla dzieci

Dzieci, zwłaszcza te, które uprawiają sport, są ciągle w ruchu. Ich duża aktywność to dodatkowe ryzyko zniszczenia zegarka. Lepiej więc nie inwestować w niego przesadnych sum. Dobrym wyborem (gdy chcemy obdarować w ten sposób małą dziewczynkę) może być model Casio – sportowy zegarek damski z serii Baby-G. Do jego mocnych stron można zaliczyć ciekawy design, jak również wysoki poziom wodoszczelności (100 m). Do tego dochodzi stoper, 5 alarmów, datownik, czas światowy, podświetlenie tarczy oraz system antywstrząsowy G-SHOCK. Inny wart uwagi producent, który ma w swojej ofercie dziecięce zegarki sportowe to np. Lorus.

Rodzaj połączenia paska z kopertą

Zegarki dla dzieci cechują się mniejszymi rozmiarami – koperta jest skromniejszych rozmiarów, a i paski są krótsze. Wybierając czasomierz dla pociechy, zwróćmy także uwagę na rodzaj bransolety lub paska oraz połączenia z kopertą. Warto decydować się na tworzywa sztuczne (są trwalsze i łatwiej się je czyści). Jeżeli chodzi o połączenie z kopertą – optymalnym wyborem lita bransoleta, płynnie połączona z obudową czasomierza. Choć naturalnie tego typu rozwiązanie ma taką wadę, że uniemożliwia wymianę paska, całość będzie jednak trwalsza.

Zakup zegarka dla dziecka może być pewnym problemem – szczególnie, gdy nie mamy sprecyzowanych oczekiwań. Nie zawsze więcej funkcji będzie oznaczało lepszy wybór. Warto jednak zostawić bardzo drogie prezenty (takie jak wspomniany smartwatch) na nieco późniejszy wiek. Większość salonów jubilerskich posiada mniej lub bardziej rozbudowaną ofertę zegarków dla dzieci. 

Jeżeli wiemy, że nasz malec przepada za jakimś określonym rodzajem bohaterów bajkowych, możemy poszukać wariantu ozdobionego właśnie nawiązaniem do tej tematyki. Jeżeli naszej pociesze uda się zachować zegarek z dzieciństwa do czasów dorosłości, będzie z pewnością ważną pamiątką, wywołującą miłe wspomnienia.

 Partnerem artykułu jest salon jubilerski Marko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *