Wyczaruj sobie piękne ozdoby, czyli dlaczego warto samodzielnie tworzyć własną biżuterię

Prawie każdej kobiecie zależy na posiadaniu pięknych ozdób, które dodadzą jej klasy i wdzięku. Jednak ceny naprawdę pięknej biżuterii w butikach potrafią sprawić, że rezygnujemy z kupna wymarzonej biżuterii. Istnieje jednak sposób, by uzyskać ją w sposób maksymalnie oszczędny – można ją stworzyć samodzielnie! Z tego artykułu będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób się za to zabrać.

Sprawdź, dlaczego warto samodzielnie tworzyć własną biżuterię

Nieograniczone możliwości

Aby tworzyć biżuterię, trzeba zaopatrzyć się oczywiście w odpowiednie materiały. Mogą być to między innymi koraliki, kaboszony czy kryształki szklane, których sporą ofertę można znaleźć w sklepach internetowych. Są to elementy, które wykorzystuje się do tworzenia biżuterii nieraz luksusowej i drogiej, dlatego tym bardziej pociągająca jest możliwość stworzenia jej samodzielnie.

W domowym zaciszu możemy tworzyć wiele różnych rodzajów biżuterii, wśród których znajdują się między innymi naszyjniki, kolczyki i wisiorki, chociaż oczywiście nie wszystko na raz i najlepiej zacząć jest od naszyjników z koralików, które są najprostsze do wykonania. Ciekawą techniką tworzenia biżuterii dla początkujących jest wire wrapping, która polega na owijaniu specjalnego drucika wokół srebrnej formy – z jej pomocą można uzyskać bardzo ciekawe efekty w stosunkowo prosty sposób, chociaż oczywiście i tak musimy popisać się sporą precyzją. Być może z czasem dojdziemy do takiej wprawy, że znajdą się chętni na nasze wyroby i uda nam się rozkręcić własny biznes.

Jeśli chodzi o bardziej wymagające techniki, warto wymienić między innymi:

bead crochet i beading – jest to zaawansowana technika tworzenia biżuterii z koralików, która wymaga użycia specjalnych igieł
sutasz – technika wykorzystująca paski z wiskozy oraz obłe kamienie lub koraliki zwane kaboszonami; wymaga szczególnej precyzji, dlatego zabierają się za nią tylko zaawansowani twórcy biżuterii

Co będzie potrzebne?

Jeśli chodzi o narzędzia, które powinny stać się wyposażeniem początkujących twórców biżuterii, warto wymienić:

– dostępne w sklepach z narzędziami ogrodniczymi kleszczyki, które posłużą między innymi podczas wyginania szpilek i cięcia drucików
bigle i zapięcia – ogniwka służące do łączenia elementów ze sobą
klej
igła i nitka
koraliki – dostępna jest ich w sklepach naprawdę szeroka gama i oczywiście ich wybór zależy od gustu

Skąd czerpać wiedzę?

Wiedzę na temat tworzenia biżuterii można uzyskać z wielu źródeł, do których dostęp stał się o wiele łatwiejszy w epoce internetu. Mamy więc tutoriale w formie filmików lub artykułów blogowych, chociaż pragnąc naprawdę eksperckiej twierdzy lepiej jest sięgnąć po publikacje książkowe. Na szczęście ze względu na coraz większą popularność samodzielnego tworzenia biżuterii z półfabrykatów na rynku wydawniczym na pewno nie brakuje dobrze napisanych pozycji.

Istnieje również możliwość zapisania się na kursy tworzenia biżuterii, które są okazją, by szlifować warsztat pod okiem osoby, która będzie w stanie rozjaśnić nasze wątpliwości i pomóc w chwilach, gdy wydaje nam się, że nie jesteśmy w stanie nic wykonać prawidłowo. Taki kurs to jednak na pewno dosyć spora inwestycja, dlatego najlepiej zapoznać się z opiniami na temat dostępnych kursów przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na któryś z nich. Jednak jeżeli wybierzemy właściwie, niewątpliwie oszczędzimy sporo czasu, który w innym przypadku poświęcilibyśmy na naukę metodą prób i błędów.

Dziękujemy stronie internetowej ekorale.pl za pomoc merytoryczną.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.