Ogród zimą

Zimowe must have w ogrodzie – urządzenia, które ułatwią zimowe prace w ogrodzie

Zima jest trudnym czasem, przede wszystkim ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Trzeba liczyć się nie tylko z ujemnymi temperaturami, ale też z opadami śniegu. Koniecznością staje się regularne usuwanie białego puchu, aby możliwe było swobodne poruszanie się po posesji i zmniejszenie ryzyka poślizgnięcia się. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup zwykłej łopaty do śniegu, co może być wystarczające w przypadku niewielkiej przestrzeni, ale zdecydowanie lepiej sprawdzą się odśnieżarki czy pług śnieżny do traktorka ogrodowego. Zakup różnego typu urządzeń ułatwi zimowe prace w ogrodzie, dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Jakie urządzenia i narzędzia przydadzą się każdemu ogrodnikowi w okresie zimowym?

Mogłoby się wydawać, że zima to czas na całkowity odpoczynek od wszelkiego typu prac ogrodowych, ale wiele osób będzie rozczarowanych, bo nadal jest sporo rzeczy do zrobienia. Na szczęście można ułatwić sobie życie i przyspieszyć prace wykonywane na zewnątrz. Z pomocą przychodzą różne urządzenia, a jednym z nich jest odśnieżarka. Posiadanie takiego sprzętu sprawia, że można szybko i bezproblemowo pozbyć się zalegającego śniegu wokół domu. Model spalinowy poradzi sobie nawet ze zbitą i twardą warstwą śniegu. Zaspy wokół posesji przestaną być problemem, niezależnie od wielkości powierzchni. Dobrej jakości odśnieżarki posiadają mocne pługi, które nie tylko zgarniają śnieg, ale też rozdrabniają zlodowaciałe bryły. W przypadku mniejszego terenu wystarczy urządzenie elektryczne, bardziej zwrotne, mniej hałaśliwe i nieemitujące spalin.

Zima to dobry czas na przycinanie drzew i krzewów, jeśli nie zostało to zrobione jesienią. Nie należy z tym jednak zbyt długo zwlekać, bo już pod koniec zimy rośliny zaczynają się budzić. Usuwać powinno się wyłącznie zmarniałe i krzyżujące się gałęzie, bez przesadzania z obcinaniem korony drzewa. Usunąć trzeba stare i zdrewniałe odrosty, tnąc je od spodu. Zaletą zimowych cięć jest możliwość pobudzenia do wzrostu nowych, zdrowych pędów. Gałęzie będą gęsto pokryte młodymi liśćmi, co pozwoli uniknąć nieestetycznych prześwitów w koronie. W przycinaniu roślinności pomogą sekatory, pilarki i nożyce. Jeśli prace mają przebiegać sprawnie, szybko i bezwysiłkowo, to najlepszym wyborem będzie zakup pilarki łańcuchowej. Przy wyborze sekatorów należy mieć na uwadze to, aby były lekkie i dobrze wyważone, z regulowanym tylnym uchwytem i obustronnym nożem. Dużym ułatwieniem i udogodnieniem będą nożyce akumulatorowe, czyli działające bezprzewodowo.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *